Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8152
  • Euro 20.4153
  • GR ALTIN 1166.2
  • ÇEYREK 1918.9

AKP'li Başkan, Mansur Yavaş'a soru sormak için binlerce lira harcadı!

Ankara Belediyesi’nin AK Partili Grup Başkanvekili Murat Köse, gazetelere ilan verdi. ABB Başkanı Yavaş’ın 10 milyar liralık bütçeyi nerelere harcadığını sordu. Köse, ilanlara belediye kasasından 59 bin TL ödedi...

AKP'li Başkan, Mansur Yavaş'a soru sormak için binlerce lira harcadı!
  • 08 Şubat 2021, Pazartesi 12:35

Ankara Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'nin, bazı gazetelere verdiği ilan tartışma yarattı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi'nin AK Parti Grup Başkanvekili de olan Köse, haber gibi düzenlettiği ilanı Hürriyet ve Milliyet'in Ankara ekleriyle, Sonsöz, Zafer gibi gazetelerde yayınlattı.

İlan için, belediyenin kasasından 58 bin 839 TL harcandı.

‘MECLİSTE SORABİLİRDİ'

AK Pratili Köse, ilanla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mansur Yavaş'a soru sordu. Mamak Belediye Başkanı Köse, gazetelerde yayınlanan ilanda “Milletim adına soruyorum: 10 milyar liralık bütçeyi nereye harcadınız?” ifadelerini kullandı.

Haber görünümlü ilanda, Mansur Yavaş'ın “Hayal sattığını”, belediyenin iflasa doğru gittiğini de öne süren Köse'ye, CHP Mamak Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ferat Tokmak tepki gösterdi. Köse'nin açıklamaları gazetelerde yayınlanmadığı için ilan verdiğini iddia eden Tokmak, şu eleştirilerde bulundu:

“Murat Köse'nin soru sormasında bir sıkıntı yok. Bunu belediye meclis toplantısında kürsüden de her zaman sorabilir. Ama Murat Köse, aynı başlıkla 5 gazeteye belediyenin parasıyla ilan veriyor. Şahsı adına cebinden ödeyerek ilan verebilir. Ama belediyenin parasıyla, bütün halka ait olan parayla ilan vermesini kabul etmiyoruz. Söylediklerini sanki gazeteler haber yapmış gibi göstermiş.”


yukarı çık