Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 16.5779
  • Euro 17.5635
  • GR ALTIN 971.60
  • ÇEYREK 1599.8

AKP'den tepki çeken kongre!

Rize’nin Kalkandere İlçesi’ndeki AK Parti kongresi, tüm tepkilere rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Atatürk İlkokulu’nun bahçesinde yapıldı. CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Kalkandere Milli Eğitim Müdürü'nü istifaya davet etti.

AKP'den tepki çeken kongre!
  • 24 Ağustos 2020, Pazartesi 11:04

AK Parti Kongresi, Kalkandere İlçesi'nde Atatürk İlkokulu'nun bahçesinde yapıldı.

Okulun her tarafı AK Parti bayrakları ve AK PartiGenel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleriyle donatıldı.

Mevcut başkan yeniden seçildi. “Bu kadarına pes” diyen muhalefet, Milli Eğitim Müdürü'nü istifaya çağırdı.

OKULA SİYASET GİRDİ

Sözcü'en Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, CHP Kalkandere İlçe Başkanı Zafer Demirkapu, bir siyasi parti ilçe kongresinin devlet okulunda yapılmasına tepki göstererek, “Kurultaylarını yapmaları için siyasi partilere salon dahi vermeyen siyasi iktidar, mevzu kendi partileri olunca bütün kapıları sonuna kadar açıyor. Milli Eğitim Müdürü okula resmen siyaset soktu” dedi. 

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz de Kalkandere Milli Eğitim müdürünü istifaya davet etti. İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık ise “Benim küçüklüğümde koşturduğum okul bahçesinde artık siyasetçiler hiçbir kural tanımadan, siyasi etikten yoksun biçimde rahatça koşturabiliyor. Muhteremler, kongre yapmak için başka yer bulamamışlar” dedi.

TEPKİLERE ALDIRMADILAR

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ise kongreye gelen gelen tepkilere aldırmadı ve “Kalkandere'de 7. Olağan İlçe Kongremizi sosyal mesafe ve maske kurallarını gözeterek, Teşkilat mensuplarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirdik. Tek liste ile girilen kongrede mevcut Başkan Hasan Ayyıldız yeniden başkanlığa seçildi. Ülkemize, ilimize ve partimize hayırlı uğurlu olsun” açıklaması yaptı.

Etiketler: rize kalkandere AKP

yukarı çık