Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4881
  • Euro 11.0551
  • GR ALTIN 548.67
  • ÇEYREK 900.38

AKP'den eli kanlı Siyonist İsrail ile normalleşme adımı!

Türkiye’nin Siyonist İsrail’le ilişkileri normalleştirme girişiminde bulunacağı konuşulurken ilişkilerde yumuşamanın ilk adımı olarak AKP tarafından Siyonist İsrail’e üst düzey bir davet gitti.

AKP'den eli kanlı Siyonist İsrail ile normalleşme adımı!
  • 23 Nisan 2021, Cuma 14:12

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz’in, 18-20 Haziran’da düzenlenecek birinci Antalya Diplomasi Forumu’na AKP iktidarı tarafından davet edildiği öğrenildi. Steinitz’in daveti kabul etmesi durumunda Siyonist İsrail’den Türkiye’ye yıllar sonra bakan düzeyinde bir ziyaret gerçekleşmiş olacak.

2010’daki Mavi Marmara kriziyle diplomatik gerilim yaşanan Türkiye-İsrail ilişkileri, 2016’da normalleşmiş ve karşılıklı büyükelçiler atanmıştı.

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Temmuz 2017’de İstanbul’da düzenlenen 22. Dünya Petrol Kongresi’ne katılmak üzere Türkiye’ye gelmişti.

Steinitz’in Antalya Diplomasi Forumu’na katılması durumunda dört yıl aranın ardından Siyonist İsrail’den Türkiye’ye bakan düzeyinde ilk ziyaret gerçekleşmiş olacak. Türkiye-Siyonist İsrail ilişkileri, 2018’de ABD’nin Siyonist İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararının ardından yaşanan gerilimle yeniden kötüleşmişti.

ABD’nin kararına yönelik protestolara Siyonist İsrail güvenlik güçlerinin müdahalesinde 62 kişinin yaşamını yitirmesi üzerine Türkiye, 2018 Mayısı’nda Tel Aviv’deki büyükelçisini Ankara’ya çağırmış, Siyonist İsrail’in Ankara’daki büyükelçisinin de ülkesine dönmesini istemişti. O tarihten bu yana diplomatik ilişkiler maslahatgüzar seviyesinde sürdürülüyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Salı akşamı katıldığı bir televizyon programında Siyonist İsrail’e büyükelçi atanmasının henüz gündemde olmadığını söylemiş, “İsrail’deki yeni hükümetin politikasında bir değişiklik olursa biz de bunu değerlendiririz ifadelerini kullanmıştı.

AKP MAVİ MARMARA'NIN KATİLLERİNİ AFFETTİ

Milligazete'de yer alan habere göre; Ayrıca AKP, Mavi Marmara gemisinde Gazze'ye yardım götüren 10 vatandaşımızı öldüren eli kanlı Siyonist İsrailli teröristleri Meclis kararıyla affetmişti.

AKP'nin Siyonist rejimle olan ilişkileri Türkiye'nin milli güvenliğini tehlikeye sokarken Ortadoğu'daki Müslüman ülkelerle Türkiye'nin ilişkileri zedeleniyor.

Siyonist İsrail olan ilişkilerde normalleşme yapılması ise AKP'nin dış politikada büyük yanlışlar içinde olduğunu gösteriyor.

Öte yandan Gazze'ye ziyaret yapacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllar geçmesine rağmen bu ziyareti hâlâ gerçekleştirmemiş olması ise dikkatlerden kaçmıyor.

Siyonist İsrail ile gelinen normalleşme ise AKP hükümetinin özellikle Mavi Marmara saldırısından sonraki Siyonist İsrail'e yönelik sert söylemlerinin ise iç politika malzemesi olarak kullandıldığına yönelik değerlendirmeleri beraberinde getirdi.

 

Erdoğan'dan İsrail açıklaması: İlişkilerimiz devam ediyor! Erdoğan'dan İsrail açıklaması: İlişkilerimiz devam ediyor!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan Mısır ve İsrail’le iş birliği sinyali! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan Mısır ve İsrail’le iş birliği sinyali!

Siyonist İsrail'den Türkiye'ye karşı Yunan'a tam destek! Siyonist İsrail'den Türkiye'ye karşı Yunan'a tam destek!

Siyonist İsrailliler Türk mezarlarındaki Türk Bayrağını balyozla parçaladı! Siyonist İsrailliler Türk mezarlarındaki Türk Bayrağını balyozla parçaladı!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık