Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.704
  • Euro 10.3667
  • GR ALTIN 496.91
  • ÇEYREK 815.03

AKP'den de tepki geldi: Böyle bir şey yazmaya gerek var mıydı, bilmiyorum!

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkleri aşağılayan "Ben aşılandım" videosunu muhalefetin dışında AK Parti'den de tepki geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Böyle bir şey yazmaya gerek var mıydı, bilmiyorum" açıklamasında bulundu.

AKP'den de tepki geldi: Böyle bir şey yazmaya gerek var mıydı, bilmiyorum!
  • 17 Mayıs 2021, Pazartesi 12:39

Kurtulmuş, skandal videoya ilişkin “Maskenin üzerine böyle bir şey yazmaya gerek var mıydı, bilmiyorum. Turizm sektöründe çalışan kişilerinde bunun olması turistler için bir güvencedir. En azında psikolojik olarak rahatlatır. Ama maskeye bu yazı yazılmayabilirdi” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Go Türkiye" hesabı üzerinden çok konuşulan ve tepkilere yol açan bir video yayımlamıştı. Videoda turizm sektöründe çalışanların "Ben aşılandım" yazılı sarı maskeler taktığı görülmüştü. Gelen tepkilerin ardından video kaldırılmıştı.

Paylaşılan videoda, "Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna Turizm için Çifte Güvenlik diyoruz! Gelin ve #TurkishRiviera'nın tadını gönül rahatlığıyla çıkarın" ifadeleriyle yayınlanan videoda, turistleri karşılayan otel görevlilerinin maskelerinde "Enjoy, I'm vaccinated (Keyfini çıkar, aşılıyım)" ifadelerinin kullanıldığı görülmüştü.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tüm turizm çalışanları, otellerde restoranlarda çalışanlar, şoförler, havaalanlarında çalışanlar, tur rehberleri de dahil turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız" demiş tepki toplamıştı.

'Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel!' paylaşımı kaldırıldı! Bakana istifa çağrısı... 'Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel!' paylaşımı kaldırıldı! Bakana istifa çağrısı...

Kaynak: Günboyu
Etiketler: maske

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık