Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7591
  • Euro 16.6417
  • GR ALTIN 923.08
  • ÇEYREK 1518.8

AKP’den borç mirası: Maaşlar ödenemiyor !

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi, AK Parti döneminden kalan borçlar nedeniyle personeline maaş ödeyemez hale geldi.

AKP’den borç mirası: Maaşlar ödenemiyor !
  • 18 Eylül 2021, Cumartesi 13:46

31 Mart yerel seçimlerinde sonra görevi AK Parti'den devralan CHP’li Cemil Deveci, geçmiş dönem kalan borçlar nedeniyle zor günler yaşamaya başladı.

2.5 yıldır AK Parti'den kalan borçları ödemekte zorluk çeken belediye kredi alamadı.

Hatta banka hesaplarına, sosyal tesislerine, başkanın makam odası ile makam aracına, personelin kullandığı masa, sandalye, bilgisayar ile çay ocağındaki bardak, kaşık, buzdolabı gibi malzemelere bile haciz uygulandı.

Gelirleri iyice düşen belediye personeline maaş veremez hale geldi.

Sözcü'de yer alan habere göre; Alacaklıların organize bir şekilde belediye yönetimi ile bir araya gelmekten geri durduğunu kaydeden Başkan Deveci, “Bugüne kadar bu belediyeyi nasıl yönetmişler. Ankara’ya gitmişler, merkezi hükümet destekli borç alabilmişler. Şehir hızla büyüyor diye sürekli altyapı bütçesi oluşturmuşlar, para almışlar. Şunu iyi anladım ki; bu kentte samimi, vicdanının sesini dinleyen siyasetçiye yer yok. Seyir Terasını bedavaya haczettiler. Bugün geldiler Atakum Belediyesi Düğün ve Nikah Salonu’nda değer tespiti yaptılar. Haftaya Ankara’dan umutla beklediğimiz bir haber var. O da olmazsa Atakum Belediyesi’nin hizmet binasının duvarına ‘Satılık Belediye hizmet binası’ yazılı afiş asacağım” ifadelerini kullandı.

Etiketler: samsun Atakum

yukarı çık