Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4046
  • Euro 9.0038
  • GR ALTIN 441.91
  • ÇEYREK 725.01

AKP'deki rüşvet skandalında yeni iddialar

Antalya Serik Belediye'sinde yaşanan rüşvet skandalında her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. 500 bin lira rüşvetin ardından, lüks bir jipin de rüşvet konusu olduğu gelen iddialar arasında.

AKP'deki rüşvet skandalında yeni iddialar
  • 10 Mayıs 2020, Pazar 0:09

Antalya Serik Belediyesi'nde patlayan rüşvet skandalında her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor.

AKP'li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, gerçekleştirilen telekonferansta daha önce görev yapan AKP'li belediye başkanının bir iş yerinden 500 bin lira aldığı ve bakanların konuya sessiz kaldığı gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile tartışma yaşadığını açıkladı.

ÖNCE 500 BİN SONRA JİP

Haberimiz Var'da Ebru Küçükaydın, AKP'li yeni ve eski başkan arasındaki 'rüşvet' tartışmasını kaleme aldı.

Antalya'nın Serik ilçesinde 2014 - 2019 döneminde AKP'li Ramazan Çalık belediye başkanlığı yapmıştı. Ebru Küçükaydın, "Madem 500 bin TL’nin kimin yediğini biliyorsun Başkan Aputkan, o zaman sahildeki bir işletmeciden alınan jipi kimin bindiğini de açıkla Hatta; 500 bin TL ile jip rüşveti ile ilgili kimlerin arada olduğunu açıkla!" ifadelerini kullandı.

Haberimiz Var'da Ebru Küçükaydın'ın köşe yazısı şöyle oldu:

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasında başlayan rüşvet suçlamalarıyla ilgili haberimiz ülke gündeminde tartışılıyor. İşin içine yine iktidar partisinden Serik Belediyesi eski Başkanı Ramazan Çalık da dahil edildi. Suçlayan, suçlananın AKP’li olduğu, halkın sahillerinin 3 ranta bölünmesine kadar her şey ardı ardına geliyor. Şimdi 500 bin TL’nin kimin yediği soruluyor!

AKP’li Başkan Aputkan, eski başkan AKP’li Ramazan Çalık’ın yediğini iddia ediyo Madem 500 bin TL’nin kimin yediğini biliyorsun Başkan Aputkan, o zaman sahildeki bir işletmeciden alınan jipi kimin bindiğini de açıkla!

Hatta; 500 bin TL ile jip rüşveti ile ilgili kimlerin arada olduğunu açıkla!

Hatta; Serikbelediyespor Başkanı Ramazan Kaçar’ın, dünürün AKP eski ilçe başkanı Feridun Çelik’in, ilçede emlakçılık yapan Halil Deligöz’ün bu iddialarla ne ilgisi olduğunu da açıkla!

Hatta; Bu pazarlıklardan, alınandan verilenden haberi olan partinin yöneticilerini açıkla!

Hatta, konunun üstünü örtmek adına baskı görüp, görmediğini açıkla! Hatta, ‘rüşvet’ kelimesini ortadan kaldırmak adına belediyeye yapılan 500 bin TL’lik bağış var mı? diye evrak aranıp, aranmadığını açıkla! Hatta, elinde sadece Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan 500 bin TL’lik şartlı nakdi yardım makbuzu ile bu işi çözmeyi umuyor musunuz, onu da açıkla!

Delikanlığını göster başkan! Bakana hesap sorabiliyorsun, rest çekebiliyorsun, o zaman rüşvetle ilgili bildiklerini açıkla ki, seni sadece Serik değil, Antalya değil tüm Türkiye adamlığınla, dürüst siyasetçiliğinle tanısın! O zaman gerçekten bu duruşunun sahilin kontrolünin senden alınması için değil, halkın için direndiğine inanalım! Başkaları konuşmadan bu iddiaların gerçeklerini anlat başkan! İşte o zaman herkesin gönlünde başkan olursun! Ne dersin başkan? Önce sen açıklamak istemez misin?


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık