Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

AKP'de toplu istifa !

Henüz 15 gün önce Balıkesir'de istifalarla sarsılan iktidar partisinde şimdi de Van'ın Erciş ilçesinde bir istifa depremi daha yaşandı.

AKP'de toplu istifa !
  • 26 Temmuz 2020, Pazar 0:04

Anketlerin hızla eridiğini gösterdiği ve kısa süre önce içinden kopan isimlerin iki yeni parti kurduğu AKP’de istifalar sürüyor.

Temmuz ayı içerisinde Balıkesir’de 5 ilçe başkanının çeşitli sebeplerle istifalarını verdiği iktidar partisinde şimdi de Van’ın Erciş ilçesinde kadın kolları mensubu 18 kişi istifa etti.

Yayımladıkları bir video ile istifa açıklaması yapan 18 partili, İlçe Başkanı Nedim Sağlam ve yönetim üyelerinin kendilerine yönelik “psikolojik baskı, rencide edici davranış ve aşağılayıcı tavırlarını” istifalarının gerekçesi olarak sundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“18 Mart 2018 tarihinden bugüne kadar büyük bir onur ve gururla yürüttüğümüz Ak Parti Erciş Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri olarak yeni atanan ilçe başkanımız Nedim Sağlam ve bilgi işleme bakan Yunus Deniz’in başkanımız Dürdane Şahin ve kadın kollarına yönelik psikolojik baskı ve rencide edici ve aşağılayıcı tavırlarından dolayı kendi irademizle yönetim kurulu üyeleri olarak istifa kararı almış bulunmaktayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TamgaTürk

Etiketler: akp

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık