Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.547
  • Euro 15.3298
  • GR ALTIN 799.26
  • ÇEYREK 1311.2

AKP'de 'Ödenek' krizi

Ak Partili Gaziantep milletvekili Ali Şahin ile Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Kılavuzlu Barajı'na ayrılan 80 milyon TL'lik ödeneğin iptal edilmesi üzerine birbirine girdi.

AKP'de 'Ödenek' krizi
  • 10 Haziran 2021, Perşembe 14:52

AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Mehmet Sait Kirazoğlu ve Ali Şahin'in yanı sıra, Şahinbey ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey AK Parti İlçe Başkanı Hasan Teke, Ankara'da Tarım ve Orman Bakanı Ekrem Pakdemirli ile, Gaziantep tarımını konuşmak için dün bir araya geldi.

Milligazete'de yer alan habere göre; Gaziantep'teki yerel gazeteler görüşmenin ardından Gaziantep'in sulama suyunun önemli bir bölümünü karşılayacak olan Kılavuzlu Barajı'nın 4. Kısım Sulama Projesi için sene başında DSİ bütçesine konulduğu açıklanan 80 milyon TL ödeneğin iptal edildiğini, bu durumun ise  Ak Parti Gaziantep heyetini şok ettiğini dile getiren haber yayımladı.

VEKİL ALİ ŞAHİN HABERLERİ YALANLADI

Haberler üzerine Ak Parti Gaziantep milletvekili Ali Şahin, “Doğru değil vekilim.” ifadesiyle Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Işıkgece'nin “Asılsız haber, bütün projelerde olduğu gibi ödenek Kılavuzlu Projesi'nin üzerinde, iş programına bağlı olarak kullanılacak” sözlerini aktardı.

ŞAMİL TAYYAR: "YANILTMIŞLAR SİZİ OYUNA GELMEYİN"

Vekil Ali Şahin'e yanıt ise gecikmedi. Sosyal medya hesabından Ali Şahin'e yanıt veren Ak Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar iptal kararını doğruladı.

Tayyar, "Yanıltmışlar sizi. Yanlış bilgiye amel edip sosyal medya üzerinden yol arkadaşınıza yüklenmek yerine hakikati arasaydınız. DSİ Genel Müdürü de Bakan Bey de bugün söz konusu projede 80 milyon ödenek olmadığını söyledi. Oyuna gelmeyin. Oyunu birlikte bozalım." ifadelerini kullandı.


yukarı çık