Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5474
  • Euro 11.1025
  • GR ALTIN 549.23
  • ÇEYREK 901.07

AKP'de kahve daveti krizi! Yeni başkan Kabaktepe baltayı taşa mı vurdu

AK Parti'nin İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na kahve daveti yaptı. Söz konusu davet AK Parti'de krize mi neden oldu?

AKP'de kahve daveti krizi! Yeni başkan Kabaktepe baltayı taşa mı vurdu
  • 03 Mart 2021, Çarşamba 14:42

Habertürk yazarı Kübra Par, AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na kahve daveti yapmasını AK Parti çevrelerindeki yankısını köşesine taşıdı.

AK Parti çevrelerinde İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin kahve davetinin tepkiyle karşılandığını ifade eden Kübra Par, köşesinden şu ifadelere yer verdi:

"Son günlerde siyasetin en renkli olayı galiba CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile AK Parti’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe arasındaki kahve ziyareti jesti oldu.

Kaftancıoğlu, katıldığı bir yayında Kabaktepe’yi ziyaret edeceğini söylemişti. Bunun üzerine Kabaktepe de “Buyursun gelsin, memnun olurum. Konuşmamız İstanbul'a güç katar. Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek isterim" dedi…

Kaftancıoğlu ise davetten memnun olduğunu ifade ederek “Hemşehrimin kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım” diye yanıt verdi.

Siyasetin kutuplaşma ortamında elbette bu karşılıklı jestler çok güzel fakat Kaftancıoğlu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AK Partililerin son dönemde en çok hedef aldığı isimdi.

İşte bu yüzden Kabaktepe’nin jestinin parti içinde nasıl karşılandığını soruşturdum biraz.

Kabaktepe’yi ve partiyi yakından tanıyan bir isim şu yorumu yaptı: “Osman siyasete yeni atıldı. Onun heyecanı içinde davranarak Kaftancıoğlu’nun ziyaret isteğine karşı alicenaplık gösterdi ama partide biraz tepki var. Kaftancıoğlu’nun Cumhurbaşkanı’na karşı çok sert ve kabul edilmez ifadeleri olmuştu. Bu nedenle doğrudan kendisine bir şey demezler ama memnuniyet de yaratmadı.”

Kapaktepe’nin kahve daveti AK Parti’de yüzleri ekşitmiş belli ki…"


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık