Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

AKP’de Gökçek krizi!

Melih Gökçek’in AK Parti'de MKYK üyeliğinde krizine neden olduğu ortaya çıktı....

AKP’de Gökçek krizi!
  • 28 Mart 2021, Pazar 19:05

75 kişilik listeye Gökçek ve Suat Kılıç’ın alındığı, ancak bazı MYK üyelerinin girişimi ile iki ismin çıkarıldığı öğrenildi.

Gökçek’in isminin çıkarılması için kavgalı olduğu Hayati Yazıcı’nın devreye girdiği belirtildi.

Sözcü'de yer alan habere göre; Gökçek’e ikinci darbe ‘parsel parsel’ kavgasının mimarı Bülent Arınç’ın oğlu Mücahit Arınç’ın Disiplin Kurulu’na seçilmesi oldu.

Geçen hafta yapılan AK Parti kongresi öncesinde Melih Gökçek krizi yaşandığı ortaya çıktı.

75 kişilik MKYK listesine Gökçek'in alındığı ancak bazı yöneticilerin Erdoğan'la görüşerek liste dışı kalmasını sağladığı öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in yeniden aktif siyasete dönüş umudu kalmadı.

24 Mart tarihinde yapılan kongre öncesinde Gökçek'in parti yönetimine girmesinin önü açıldı. 75 kişilik listeye Gökçek ile Spor eski Bakanı Suat Kılıç alındı. Bu iki ismin listeye girmesi üzerine bir MYK üyesi, Erdoğan'la görüşerek Gökçek'in çıkarılmasını istedi ancak başarılı olamadı. Bu isim, daha sonra Siyasi İşler Başkanı Hayati Yazıcı ile görüştü.

YAZICI DEVREYE GİRDİ…

Yazıcı'nın Gökçek'le olan kavgası bu girişimin başarılı olmasını sağladı.

Son yıllarda Gökçek ile Yazıcı ‘Ankara Kuşu' sosyal medya hesabı üzerinden büyük bir tartışma yaşamıştı. İki isim arasındaki siyasi husumet, Gökçek'in önünün kesilmesine neden oldu. Yazıcı'nın devreye girmesinden sonra Gökçek liste dışında kaldı.

ÜSTÜNE ARINÇ GOLÜ

MKYK listesine girmesi engellenen Gökçek'e ikinci gol oğul Arınç'la geldi. Bülent Arınç'la ‘parsel parsel' kavgası bulunan Gökçek, Ahmet Mücahit Arınç'ın kongrede parti yönetimine girmesiyle ikinci şoku yaşadı.

Arınç, Disiplin Kurulu üyesi yapıldı. Gökçek'in bir hafta içinde aldığı iki haber nedeniyle büyük şok yaşadığı öğrenildi.

Etiketler: akp Melih Gökçek

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık