Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.7606
  • Euro 10.313
  • GR ALTIN 490.83
  • ÇEYREK 805.62

AKP'de büyük çözülme! İstifalar peş peşe geliyor

AK Parti'den üst üste gelen istifa haberleri duyrulurken bir istifa haberi de Trabzon'dan geldi. AK Parti Trabzon Yomra İlçe Başkanı Avni Adanur partisinden istifa ettiğini açıkladı.

AKP'de büyük çözülme! İstifalar peş peşe geliyor
  • 06 Haziran 2021, Pazar 14:28

Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu istifayı doğruladı.

İddiaya göre Yomra’da istasyon arazisi satış kararı istifa getirdiği öne sürüldü. Yomra Belediye Meclisinde gündeme gelen benzin istasyonu arazisi satış kararı AK Parti Meclis Üyesi Tülay Adanur’un oyuyla meclisten geçti.

Karara AK Partili 8 üyenin 7’si teklifi kabul etmezken İYİ Partili 6 üye ile AK Partili  Tülay Adanur evet oyu kullandı.

Grup kararına uymayan Tülay Adanur hakkında parti tarafından soruşturma başlatılırken, AK Parti Yomra İlçe Başkanı Avni Adanur da olayın ardından istifa etti.

Haber 61'de yer alan haberine göre,  AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu Yomra İlçe Başkanı Adanur'un istifası hakkında “Gerekli soruşturmaları başlatacağız. İlçe Başkanı istifasını verdi. Biz de onu işleme koyduk. Siyasi Hukuk İşleri Başkanımız Yomra’da vekâlet edecek. Daha sonra Genel merkezimizle de teşkilat başkanlığımız buraya koordinatör gönderecek. Onun eşliğinde koordinatörümüzle Yomra’yı tekrar şekillendireceğiz.” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Merkezi’nden yöneticiler, Adanur’un istifasından sonra ilçe başkanlığına kimin atanacağı ile ilgili olarak bölgeye gidecek.

PEŞ PEŞE İSTİFALAR

AK Parti bir istifa haberi daha gelirken Mamak Belediyesi Başkan Vekili Esra Yılmaz, yolsuzluk tespit ettiğini söyleyerek istifa etmişti.

Ayrıca AK Parti Bursa’da yönetici olarak çalışan Sedat Yalçın ve Rize Pazar Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Engin’in istifaları da ardı ardına duyurarak AK Parti'deki çözülmeyi gözler önüne serdi.

Etiketler: AKP trabzon

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık