Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5996
  • Euro 15.2984
  • GR ALTIN 794.02
  • ÇEYREK 1302.8

AKP'de 'animasyon' krizi!

AK Parti'nin CHP'yi hedef alan "Yalan Üretim Merkezi" başlıklı animasyon filmi, bazı AK Partililer tarafından sosyal medyada paylaşılmadı. Bu da parti içinde ayrılıklar olduğunu gün yüzüne çıkardı.

AKP'de 'animasyon' krizi!
  • 07 Mayıs 2021, Cuma 14:11

AK Parti'nin 24 Mart’taki kongresinde göreve gelen Medya ve Tanıtım Başkanlığı, CHP’yi eleştiren "Yalan Üretim Merkezi" başlıklı bir animasyon filmi hazırladı.

CHP’nin “Yalan Üretim Merkezi” olarak tanıtıldığı animasyon film, parti içindeki sorunları da gün yüzüne çıkardı.

İçeriği partideki kimi isimler tarafından da eleştirilen çizgi filmi kritik isimler paylaşmadı.

Milligazete'de yer alan habere göre; AK Parti’nin 7. Olağan Kongresinin ardından Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’na getirilen Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin videoyu paylaşmadı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da videoyu paylaşmayan isimler arasında yer aldı. Turan, videoya beğeni işareti koymakla yetindi.

Partinin son kongresinde Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini Hamza Dağ’a bırakan Mahir Ünal da videoyu paylaşmadı.

Ünal, kongrenin ardından yeni bir görev alarak AK Parti Grup Başkanvekili olmuştu.

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı da videoya ilgisiz kalan isimler arasında yer aldı. Parti Sözcüsü Ömer Çelik de AK Parti’nin resmi hesaplarından duyurulan videoyu paylaşmamayı tercih etti.

BAKANLAR DA SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMADI

Yeni kabinede Ticaret Bakanı görevine getirilen Mehmet Muş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gibi pek çok kritik isim de videoya ilgisiz kalmayı seçti.

24 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen AK Parti 7’nci olağan kongresinin ardından İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Medya ve Tanıtım Başkanı olmuştu. Dağ’ın adı, uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan genel merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu ile yakınlığıyla gündeme gelmişti. Önceki gün hazırlanan animasyon film, Dağ’ın parti adına ilk çalışması olarak tarihe geçti. Ancak günler öncesinden duyurulan animasyon film, parti içinde de beklediği etkiyi görmedi.

'Son derece kötü bir üretimdi' 'Son derece kötü bir üretimdi'


yukarı çık