Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.5102
  • Euro 18.2111
  • GR ALTIN 989.86
  • ÇEYREK 1629.0

AKP ve MHP arasında 'yeni seçim kanunu' gerilimi

AK Parti ve MHP'den oluşan, Cumhur İttifakında yeni seçim yasası nedeniyle taraflar arasında gerginlik yaşandığı iddia edildi. Konuya ilişkin Ahmet Takan dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

AKP ve MHP arasında 'yeni seçim kanunu' gerilimi
  • 19 Şubat 2021, Cuma 14:23

Korkusuz gazetesi yazarı  Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında,  AK Parti ve MHP'den oluşan, Cumhur İttifakında yeni seçim yasası nedeniyle çatlak oluştuğunu yazdı.

"MHP SERT KUTUPLAŞTIRICI VE GERGİNLİĞİ ARTTIRICI POLİTİKALARINA DEVAM EDECEK"

"Tayyip Erdoğan’ın tek sıkıntısı parti içi dengeler değil" diyen Ahmet Takan, MHP'li kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre, "MHP kulislerinden edindiğim izlenim; 'Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile anlaşırsa bizi ortada bırakır… Biz pozisyonumuzu korumaya devam edeceğiz.' Görünen o ki; MHP sert kutuplaştırıcı ve gerginliği arttırıcı politikalarına devam edecek." iddiasını aktardı.

İşte, Ahmet Takan'ın yazısının ilgili bölümü;

Tayyip Erdoğan’ın tek sıkıntısı parti içi dengeler değil… Siyasi partiler ve seçim kanununda yapılmasını istediği düzenlemelerde ortaklarından MHP’nin itirazlarını hâlâ gideremedi. Erdoğan, işi sağlam kazığa bağlamak istiyor ama ortağı MHP şahsına –öyle kamuoyuna yansıtılan gibi değil- hiç güvenmiyor. MHP kulislerinden edindiğim izlenim; “Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile anlaşırsa bizi ortada bırakır… Biz pozisyonumuzu korumaya devam edeceğiz.” Görünen o ki; MHP sert kutuplaştırıcı ve gerginliği arttırıcı politikalarına devam edecek.


yukarı çık