Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.6746
  • Euro 16.4315
  • GR ALTIN 921.55
  • ÇEYREK 1516.8

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye, daha fazla göç yükünü kaldıracak durumda değil

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Afganistan'daki durumla ilgili yaptığı açıklamada "Türkiye kimsenin göçmen kampı değildir. Bu toprakları toplama kampı gibi düşünmesinler" dedi. Çelik, ayrıca, "Türkiye, daha fazla göç yükünü kaldıracak durumda değildir" ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Türkiye, daha fazla göç yükünü kaldıracak durumda değil
  • 09 Ağustos 2021, Pazartesi 21:47

Çelik, Afganistan’daki durum üzerine, şöyle konuştu:

* Orada hiç kimse açıklama yaparken saygısızlık noktasına gelen bir şekilde bir değerlendirme, bir açıklama yapmamalıdır. Türkiye ölümden kaçan insanlara kucak açar. Onun dışında herhangi bir şekilde bunun istismar edilmesine kesinlikle müsaade etmez.

* Türkiye hiç kimsenin göçmen kampı değildir, birileri bu coğrafyaları da toplama kampı gibi düşünmesinler. Tarih boyunca olduğu gibi ölümden kaçan insanlara kucak açan bir milletiz.

* Hatırlayınız bu olay ilk başladığında bu göç dalgası söz konusu olmasın diye sayın Cumhurbaşkanımız Suriye içerisinde güvenli bir bölge oluşturulması için gayret etti. Burada tabi ki biz ölümden kaçan insanlara tarih boyunca olduğu gibi bugün de kucak açarız.

* Ama birilerinin bunu istismar etmesine de hiçbir şekilde müsaade etmeyiz. Türkiye ne transit geçiş noktasıdır, ne de bu istismar edenlerin söylediği gibi göçmen kampı falan değildir. Buradaki yaklaşımı Türkiye’nin tarihten gelen insani değerler doğusundaki insani yaklaşımıdır.

Etiketler: Ömer çelik AKP

yukarı çık