Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.8228
  • Euro 11.4568
  • GR ALTIN 567.21
  • ÇEYREK 928.17

AKP kurucusu Kemal Albayrak'tan çarpıcı Erdoğan çıkışı!

AK Parti kurucularından Kemal Albayrak, "Erdoğan'ın 3. kez adaylığı Türkiye'yi felakete götürür" dedi.

AKP kurucusu Kemal Albayrak'tan çarpıcı Erdoğan çıkışı!
  • 25 Haziran 2021, Cuma 15:24

AK Parti kurucularından Kemal Albayrak, iktidara ilişkin eleştirilerde bulundu.

AK Parti  kurucularından, eski Kırıkkale milletvekili Kemal Albayrak, Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu'na çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın aday olmaması gerektiğini ifade eden Albayrak, "Anayasa devletin temelidir. Anayasayı çıkartanlar buna uymaz ise çok vahim sonuçlar doğurur. Kanunlar kişi yararına, imtiyazlı sınıfı koruma amaçlı olamaz. Adaletsizlik şaibedir, yanlıştır. John Loce, 'Hukukun bittiği yerde diktatörlük başlar' der. Erdoğan'ın 3. kez adaylığı felaket olur, Türkiye'yi felakete götürür" dedi.

AK Parti'ye ilişkin, "Bugünlere geldiğinde işin olumsuzlukları öyle büyüdü ki saklansa da gözükmeye başladı. Bunu içte ve dıştaki istihbaratın da sergilediği yanlar oldu. Saklansa da işlenen yanlışlar uluslararası boyuta taşınca gizlilik ortadan kalkmaya başladı" eleştirisi getiren Albayrak, "Bugün baktığımızda inanmak istemiyorum ama kişisel zenginlik ülkenin menfaatlerinden taviz verme hususu konuşuluyor, bunlar aydınlatılmıyor" diye konuştu.

Albayrak, "Bugünün en acı hüznü, hukuki açıdan adaylık tartışma konusu ki o makam tamamen tarafsızlığını kaybetmiş tartışılır hale gelmiştir. Tevfik Fikret, 'Tabiatın sisi geçer ama yönetimin insana verdiği istibdat ve zulüm sisi geçmez' der. Bu haldeyiz" ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık