Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3766
  • Euro 8.979
  • GR ALTIN 441.39
  • ÇEYREK 724.14

AKP İzmir'de 'Sahte üye' skandalı

AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nın parti ile ilgisi olmayan birçok vatandaşı rızası dışında, haberi olmadan üye yaptığı iddia edildi.

AKP İzmir'de 'Sahte üye' skandalı
  • 07 Eylül 2020, Pazartesi 16:41

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'Gönül Seferberliği' çağrısıyla çalışma başlatan AK Parti İzmir İl Teşkilatı yoğun mesaiye girdi.

İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin verdiği üyelik hedefini tutturamayan ilçe teşkilatları çareyi insanların haberi olmadan onları parti üyesi yapmakta buldu. Üyelik çalışmaları için seçmen kütükleri üzerinden başta STK temsilcileri ve üyeleri olmak üzere birçok kişinin vatandaşlık numaraları alınarak partiye üye yapıldığı ortaya çıktı.

MESAJ İLE HABERDAR OLUYORLAR

Sahte üye kayıtları, ilçe başkanlıklarının AKBİS (AK PARTİ Bilgi Sistemleri) adı verilen sistem üzerinden haberleri olmadan üye yapılan vatandaşlara gelen “Ailemize Hoş Geldiniz. Üyelik işleminiz başarıyla gerçekleştirilmiştir. Sağlıklı Günler Dileriz. AK PARTİ B002” mesajları ile ortaya çıktı. Konuya ilişkin ilgili ilçe başkanlıklarına giden vatandaşlardan bazılarının üye kayıtlarını sildirmek istediği, birçoğunun da Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu ihlal suçlamasıyla savcılığa şikâyette bulunacakları öğrenildi.

“SABAH UYANDIĞIMDA AK PARTİ'YE ÜYE OLDUĞUMU ÖĞRENDİM”

Habersiz üye yapılan bir vatandaş, “Sabah uyandığımda AK Parti'ye üye olduğumu öğrendim. Ne olduğunu anlamadım… AK Parti ile hiçbir bağım olmamasına rağmen nasıl üye olduğumu bilmiyorum. AK Partili birkaç arkadaşım, seçmen kütük bilgilerim üzerinden üye yapılmış olabileceğimi söyledi. Kişisel verilerime ulaşıp habersiz bir işlem yapmak bu kadar kolay olmamalı! Bu konu hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

ÖZELLİKLE BÜYÜK İLÇELER YAPIYOR

Sahte üyeliklerin özellikle Konak, Karşıyaka ve Karabağlar ilçelerinde yoğunlaştığı, bu ilçelerin AK Parti İl Başkanlığı tarafından belirlenen kotaların çok gerisinde kalması ve ağustos ayı başında basın bülteniyle açıklanan haziran ve temmuz sıralamasında ilk 5’e girememesinden dolayı bu yola başvurduğu ileri sürüldü.

Yeniçağ

 

 

 

Etiketler: Akp izmir AKP

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık