Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3436
  • Euro 8.82
  • GR ALTIN 406.77
  • ÇEYREK 667.18

'Ak Troll ordusu var mı?' sorusuna AKP'li Mahir Ünal böyle yanıt verdi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal medyadaki ‘Ak troll’ tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz Ak Parti olarak sadece 2 milyon 100 bin teşkilat mensubumuzla gerçek kişiler olarak sosyal medyada bulunuyoruz. Onun dışında ‘no-name’ hesaplar ya da Ak Parti ile ilgisi olmayan hesaplarla herhangi bir bağ oluşturmuyoruz” dedi.

'Ak Troll ordusu var mı?' sorusuna AKP'li Mahir Ünal böyle yanıt verdi!
  • 18 Eylül 2020, Cuma 14:33

Televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan’ın ‘196Sekiz’ isimli YouTube kanalına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal medyadaki ‘Ak troll' tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ünal, Çağlayan'ın, “Gerçekten herkesin söz ettiği bir Ak Troll ordusu var mı?” sorusunu “Hayır” diyerek yanıt verdi.

“AK PARTİ OLARAK 2 MİLYON 100 BİN KİŞİYİZ”

Çağlayan, “Peki kim o hepimizin altına, bize küfür yazanlar? Çünkü mesela ben CHP ile ilgili bir şey yazdığımda, HDP ile ilgili, İYİ Parti ile ilgili bir şey yazdığımda hemen altına küfür geliyor. Ama Ak Parti ile ilgili bir şey yazdığımda kimse bana küfür etmiyor. Nasıl oluyor?” sorusunu dile getirdi.

“TROLLÜK KİMLİK DEĞİL, DAVRANIŞ BİÇİMİ”

Fakat ‘trollük' dediğimiz şey bir kimlik değil, bir davranış biçimi. Bu ‘troll' dediğimiz davranış biçimi; kendisini İYİ Parti'li, kendisini MHP'li, kendisini CHP'li, kendisini Ak Parti'li olarak tanımlayan insanlarda da ortaya çıkabilir.

SOSYAL MEDYA YASASI

Ünal, “Sosyal medya yasasından da siz sorumluydunuz. Ne gelecek bizim başımıza? Ne olacak?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Az önce sözünü ettiğim o siber dünya kendi hukukunu arıyor. Amerika bunu belli bir zemine oturttu. Almanya belli bir zemine oturttu. Fransa bir düzenleme yaptı, Anayasa Mahkemesi iptal etti. Şu anda o siber dünya ile ilgili bir düzenleme arayışı var. Orada da sorun şu: Geleneksel hukukla oradaki suçları yargılamanız ve sonuç almanız pek mümkün değil. Bence siber hukukun oluşması gerekiyor. Yani ‘bilişim suçları' dediğimiz suçların tanımlanması ve açıklığa kavuşması gerekiyor. Yaptığımız düzenleme bir yasaklamadan ziyade bütün bu hakları bir hukuk zeminine oturtmayı amaçlıyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık