Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8158
  • Euro 9.4809
  • GR ALTIN 461.38
  • ÇEYREK 757.23

AK Parti'nin 'Anket' rahatsızlığı!

AK Parti Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, son günlerde medyada yayınlanan anket sonuçlarının geçeklerle bağdaşmadığını öne sürerek, yandaş diye nitelediği anket firmalarını suçladı.

AK Parti'nin 'Anket' rahatsızlığı!
  • 09 Haziran 2020, Salı 21:07

AK Parti Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, siyasi partilerin performanslarının değerlendirildiği anket sonuçlarından duyduğu rahatsızlığı yaptığı yazılı açıklama ile değerlendirdi.

Yayınlanan sonuçlardan anket firmalarını sorumlu tutan Dağ; "Yandaş anket firmaları tarafından gerçeklerle bağdaşmayan anketler açıklanmaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

Hamza Dağ, yazılı açıklamasında, periyodik olarak yapılan araştırmaların Covid-19 salgını sürecinde de devam ettiğini belirterek, "Bunun yanında bu dönemki çalışmalarda hükümetin uyguladığı ve uygulamayı planladığı politikalara yönelik kamuoyu araştırmaları yapılmıştır. Son dönemde gerçekleştirilen çalışmalar göstermektedir ki, salgın sürecinde uygulanan politikalar kamuoyunun büyük oranda desteğini almıştır" ifadesini kullandı.

"SONUÇLAR GERÇEKLERLE BAĞDAŞMIYOR"

Türkiye'nin bu süreçte ortaya koyduğu başarı hikayesinin uluslararası alanda da gıptayla takip edildiğini ve büyük beğeni topladığını aktaran Dağ, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bu hikayenin doğal bir sonucu olarak, toplumun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye olan teveccühü artmıştır.

Uygulanan başarılı politikaların vatandaşlarımızda bulduğu karşılık istisnasız her kamuoyu araştırmasında net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu duruma halel getirmek ve gölge düşürmek isteyen muhalefet partileri darbe ve erken seçim tartışmalarını ön plana çıkarmaya gayret etmektedir.

Bunun yanı sıra son günlerde geleneksel ve dijital medyada yandaş anket firmaları tarafından manipülatif, gerçeklerle bağdaşmayan anketler ve oy oranları açıklanmaktadır."


"AK PARTİ'NİN OY ORANI DÜŞÜRÜLÜYOR"

Dağ, bu anketlerde diğer partiler sabit bırakılırken, AKP'nin oy oranı düşürülüp kararsız seçmen oranının yükseltildiğine işaret ederek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Muhalefet partilerinin oy oranlarının yükseldiğini iddia edemeyen şirketler, böyle bir yol izlemeyi tercih etmektedirler. Muhalefetin bazı siyasi temsilcileri ise kendi oy oranlarına ilişkin herhangi bir iddia ortaya koyamadıklarından, AK Parti'nin oy düşüşü yalanına sarılmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının anketlerin bilimselliği noktasında yapmış olduğu açıklamaya karşı, sesin bir heyecanla muhalefet partisi Grup Başkanvekilinden çıkması, yaşamış oldukları paniği göstermektedir. Yapılan tüm çalışmalar, milletimizin Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti'ye 24 Haziran 2018 seçimlerinden daha yüksek bir oranda destek verdiğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Çalışmalarını muhalif refleksle ortaya koyan ve realiteden uzak olan bazı araştırma şirketleri, partimize karşı olumsuz algı oluşturmak için her dönem sistematik olarak bu tarz anketleri kamuoyuyla paylaşmaktadırlar. 2023 yılında yapılacak seçimlerde milletimiz, bu çalışmaların herhangi bir geçerliliğe sahip olmadığını bir kez daha gösterecektir."

Aykırı

Tekrarlanan İstanbul seçimlerini 12'den vuran anketçi elindeki rakamları paylaştı! Tekrarlanan İstanbul seçimlerini 12'den vuran anketçi elindeki rakamları paylaştı!

Etiketler: Hamza Dağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık