Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.5575
  • Euro 8.9826
  • GR ALTIN 474.05
  • ÇEYREK 777.74

AK Partili Şahin'in iddiası yalan çıktı, İYİ Partili Öztürk: İspat etmezsen müfterisin !

AK Parti Ankara milletvekili Fatih Şahin'in iddiasına bir yalanlama da İYİ Parti'den...

AK Partili Şahin'in iddiası yalan çıktı, İYİ Partili Öztürk: İspat etmezsen müfterisin !
  • 28 Kasım 2019, Perşembe 20:47

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yardıma muhtaç insanları AK Parti'den istifa edip CHP ya da İYİ Parti'ye üye olmaları şartıyla yardım almaya devam edebilecekleri yönünde tehdit ettiğini iddia etmişti.

AK Partili Şahin iddiasını "Sosyal yardım alan hemşehrilerimiz, belediyeden birileri tarafından aranıyor ve kendilerine eğer yardımlardan yararlanmaya devam etmek istiyorlarsa AK Parti'den istifa edip başka bir partiye üye olmaları söyleniyor. Bu ahlaksız teklifi kabul ederlerse sosyal yardımlardan yararlanmaya devam edecekleri ifade ediliyor. Aksi takdirde aldıkları yardımın kesileceği tehdidi ile tehdit ediliyorlar." sözleriyle sosyal medyadan duyurdu.

"İSPAT ETMEZSENİZ MÜFTERİ OLURSUNUZ"

Şahin'in bu iddiası Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından net biçimde yalanlanırken, bir açıklama da İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk'ten geldi. Öztürk, AK Partili Şahin'i iddiasını ispat etmeye çağırırken, "Hangi İlçe de kaç kişi Büyükşehir yardımlarını almaları karşılığında parti üyeliğine zorlanmış veya istifası istenmiştir. İsim ve İlçe ismi verin biz de gereğini yapalım. Sizi ispata davet ediyorum. Aksi durumda müfteri durumuna düşeceksiniz bilesiniz." dedi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk'ün açıklamaları şu şekilde:

Sayın Fatih Şahin’in bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Büyükşehir’in verdiği yardımlarda bazı ilçelerde partilerinden istifaya zorlandığı ve İYİ Partiye üye olmaya çağrıda bulunulduğu iddiasını ortaya atmıştır.

Keçiören ilçemizden atılan mesaj bir önceki yönetimde olan ‬kişi tarafından atıldığı tespit edilmiş ve 4 dakika sonra düzeltme mesajı atılmış, özür dilenmiştir.

Bunu görüp bilmelerine rağmen mal bulmuş Mağribi gibi kamuoyunu yanlış bilgilendirmek ve algı oluşturmak adına bunu paylaşmak siyasi nezakete uymayan bir tutumdur.

Hangi İlçe de kaç kişi Büyükşehir yardımlarını almaları karşılığında parti üyeliğine zorlanmış veya istifası istenmiştir. İsim ve İlçe ismi verin biz de gereğini yapalım.

Sizi ispata davet ediyorum. Aksi durumda müfteri durumuna düşeceksiniz bilesiniz.

İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı olarak 25 ilçemizde hiç bir vatandaşımıza böyle bir teklif söz konusu olmamıştır.

İhtiyaç sahibinin partisi olmaz.

Muhtaç üzerinden asla siyaset yapmadık yapmayacağız da.

Ankara’da çeyrek asırdır insanları bu manada oy deposu olarak görmek bizim fıtratımızda olmadı olamazda.

Partinizden istifalar hızla artıyor, buna kılıf bulmak için Büyükşehir Belediyesini ve İYİ Parti’yi bahane etmenize gerek yok.

Biliyoruz ki mızrak çuvala sığmıyor.

İnsanların aileleri ile intiharların yaşandığı iktidarınız da lütfen bunlara çağre arayın.

Biz de destek olalım.

Bu tür paylaşımlar kişileri ve kurumları yıpratmak amaçlıdır. Buradan bir fayda beklemeyin. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

Toplum yeterince gerildi, yanlış bilgilerle algı oluşturarak insanları karşı karşıya getirmenin kimseye faydası olmayacaktır.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık