Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.7431
  • Euro 9.1002
  • GR ALTIN 474.06
  • ÇEYREK 777.71

AK Partili eski vekile 9 koltuk birden! Aylık maaşı...

1 milyon 100 bin çiftinin ortak olduğu Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü ve AK Parti Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz, 8 şirketin daha Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. Poyraz'ın ayda 100 bin lira ücret aldığı belirtildi.

AK Partili eski vekile 9 koltuk birden! Aylık maaşı...
  • 10 Mart 2020, Salı 13:29

Poyraz, Tarım Kredi Holding A.Ş., Gübretaş, Gübretaş Maden A.Ş., TK Sera A.Ş., Bereket Sigorta A.Ş., Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş., Bereket Katılım Sigorta A.Ş. ve Bereket Katılım Hayat A.Ş'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapıyor.

EMEKLİLİK ŞARTI KALDIRILMIŞ

Sözcü'den Eli Ekber Ertürk'ün haberine göre, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Poyraz'ın, Milletvekili emekli maaşı, genel müdür maaşı, teşvik primi ve huzur hakkı ile birlikte ayda 100 bin lira ücret aldığını söyledi.

Poyraz ise, Yönetim Kurulu Başkanı bulunduğu şirketlerden sadece Gübretaş'tan ücret ve huzur hakkı aldığını belirtti ancak aldığı toplam ücreti açıklamadı.

CHP'li Barut konuyu TBMM gündemine de getirerek şunları söyledi: “Özel bir yasayla yönetilen ve bu kanuna dayanarak hazırlanan insan kaynakları yönetmeliğine göre Tarım Kredi Kooperatiflerinde emekli olanlar istihdam edilemiyor. Ancak Genel Müdür Fahrettin Poyraz için emeklilik şartının kaldırıldığı söyleniyor.”

 


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık