Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4162
  • Euro 8.9897
  • GR ALTIN 437.55
  • ÇEYREK 718.57

AK Partili belediyenin skandal paylaşımına vatandaşlar ateş püskürdü!

AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hesabından paylaşılan alaycı tabloya vatandaşlar ateş püskürdü.

AK Partili belediyenin skandal paylaşımına vatandaşlar ateş püskürdü!
  • 22 Nisan 2020, Çarşamba 14:09

Türkiye koronovirüs salgını ile boğuşurken ve bugün 119 vatandaşımız daha salgın nedeniyle yaşamını yitirirken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesabından skandal bir paylaşım yapıldı.

AK Partili belediyenin "Gaziantep'te erkeklerin durum tablosu" adlı sözde esprili tablosunda, Türkiye'deki koronavirüs nedenli ölüm ve vaka sayılarını yansıtan ve Sağlık Bakanlığı’nca yayınlanan tabloya gönderme yapıldı. 

Evden çıkma çağrıları sonrasında birçok erkeğin ev işleriyle meşgul olmasına gönderme yapılan ve cinsiyet ayrımcılığı da barındıran tablonun kritik günlerde belediyenin resmi hesabından paylaşılması şaşkınlığa neden oldu.  

Türkiye'de koronavirüs salgını sürecinde birçok belediye salgının etkilerini azaltmaya yönelik alternatif çalıştırmalar geliştirirken, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan bu komik olmayan paylaşıma tepki yağdı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye'deki ölüm ve vaka sayılarının yer aldığı koronavirüs tablosuna benzetilen içerikte, erkeklerin gün içinde evde yaptığı işler raporlanmaya çalışıldı. Tabloya yerleştirilen "La yorum bu gedişnen evin yolunu yitiricig valla arvat ne diyse onu yapıyg. Sizing evde durumlar naava?" mesajına ise anlam verilemedi.

İŞTE BELEDİYENİN PAYLAŞIMI


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık