Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.2571
  • Euro 10.0437
  • GR ALTIN 487.47
  • ÇEYREK 799.75

AK Partili başkanlar birbirine girdi!

AK Partili Düzce Belediyesi'nde eski başkan ile yeni başkan arasında "Yağlı Güreş Stadı" tartışması yaşanıyor.

AK Partili başkanlar birbirine girdi!
  • 14 Haziran 2020, Pazar 16:13

AK Partili eski Başkan Mehmet Keleş'in 1.5 milyon liraya yaptırdığı ve yılda bir kez kullanılan stadyumu yeni başkan Faruk Özlü kaldırma kararı aldı.

Düzce'de eski ve yeni belediye başkanları arasında “Yağlı Güreş Stadı” tartışması var.

AK Partili eski Başkan Mehmet Keleş'in 1.5 milyon liraya yaptırdığı ve yılda bir kez kullanılan “Yağlı Güreş Stadyumu”nu yeni Başkan AK Partili Faruk Özlü kaldırma kararı aldı.

Özlü, “Seçim çalışması yaparken, vatandaş benden ‘Şehir merkezindeki çelik yığınını kaldırın' isteğinde bulundu. Bu saha yılda bir defa kullanılıyor. Sene boyu atıl duruyor. Düzce'de 73 tane amatör spor kulübü var. Stadın çelik konstrüksiyon olan tribünleri, amatör futbol sahalarına monte edilecek.Maliyeti de 150 bin lira. Bu stadı mesire alanı yapacağız. İnsanlar gelsin piknik yapsın. Yazlık sinema da olacak.”

"BÜYÜK SAVURGANLIK VAR"

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Özlü, şu eleştirilerde bulundu: “Belediyelerde büyük savurganlık var. Herhangi bir parti olarak söylemiyorum, genel anlamda böyle. Herkes yakınına, çevresine ‘Nasıl sömürürüm' hesabı yapıyor.

Bu anlayıştan kurtulmalıyız. Bizden önceki dönemde ramazan organizasyonu diye 1.8 milyon harcanmış. Nereye gitmiş belli değil. Biz aynısını 51 bin liraya yaptık. Spor kulüplerine yardım diye para aktarılmış. Hangi kulübe ne verilmiş, nasıl verilmiş, verilmiş mi belli değil.”

“Metal yorgunluğu” gerekçesiyle istifa ettirilen AK Partili eski Başkan Keleş ise stadın kaldırılmasına tepki gösterdi.

YERİNE MESİRE ALANI YAPILACAK

Belediye, 2017'de 1.5 milyon liraya yapılan ve “İsmail Atay Er Meydanı” adı verilen stadı kaldırma kararı aldı. Özlü, “Atıl durumdaydı. Burayı mesire alanı yapacağız” dedi.

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık