Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3017
  • Euro 10.1327
  • GR ALTIN 488.71
  • ÇEYREK 801.91

AK Parti'den 'sosyal medya' timi !

AK Parti, sosyal medyada parti lehine içerik üretmek için genel merkez bünyesinde yeni bir ofis kurdu.

AK Parti'den 'sosyal medya' timi !
  • 11 Haziran 2020, Perşembe 22:30

‘Dijital Medya Takip Merkezi’ ismindeki ofis, ‘dezenformasyonla mücadele’ iddiasıyla AK Partili milletvekilleri ve teşkilat mensupları için içerikler üretecek, dijital takip yapacak.

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Her bir milletvekilimizin kişisel hesaplarında kullanacakları içerikleri üretmesi için bu stüdyoyu kurduk” dedi.

‘Siyasi partilerin medya takibini yapmaları gerektiğini’ söyleyen Ünal, “Tanıtım Medya başkanlıkları aynı zamanda hem siyasi partinin algısından hem de medya ortamında kendisiyle ilgili yapılan haberlerden ve üretilen içeriklerin takibinden kaçınılmaz olarak haberdar olmak durumunda” ifadelerini kullandı.

Günboyu gazetesinde yer alan habere göre; Ünal, 2007’de tasarlanan Medya Takip Merkezi’nin, Dijital Medya Takip Merkezi’ne dönüşümünün 2020 yılındaki planları çerçevesinde olduğunu kaydetti.

Dijital Takip Merkezi’nde iki farklı çalışma yaparak ‘hem içerik üreten hem de içerik takibi yapan bir merkez oluşturduklarını’ anlatan Ünal, çok amaçlı bir stüdyo oluşturarak diğer yandan internet ortamının takibini oluşturacak bir mekan tasarladıklarını aktardı.

‘CİDDİ BİR DEZENFORMASYON…’

Ünal, “Avrupa’da Fransa ve Almanya’nın da internet ortamındaki dezenformasyona ilişkin bazı önlemler aldığını” savunarak, şunları söyledi:

“Dijital Takip Merkezi, ciddi bir dezenformasyonla mücadeleyi de aslında sağlamış oluyor. Ne kadar sahte gerçeklik üretilse de yalan, iftira ve dezenformasyon oluşturulsa da hakikat insan için bir ihtiyaçtır. Biz burada gerçek kişilerle 2 milyon 100 bin teşkilat mensubumuzla aslında bir çalışma yürütüyoruz. Hem içerik takibi, il il ve ilçe ilçe hem de bir içerik üretimi oluşturmuş oluyoruz.”

Ünal, 2018 yılında oluşturdukları Dijital Genel Merkez üzerinden Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinde 2 milyon 100 bin teşkilat mensubunun kendi içinde haberleştiği ve veri paylaşımında bulunduğu bir ağ oluşturduklarını, Dijital Medya Takip Merkezi’nin aslında kalbinin Dijital Genel Merkezlerinden oluştuğunu bildirdi.

Tekrarlanan İstanbul seçimlerini 12'den vuran anketçi elindeki rakamları paylaştı! Tekrarlanan İstanbul seçimlerini 12'den vuran anketçi elindeki rakamları paylaştı!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık