Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

AK Parti'den İlker Başbuğ'a yanıt!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamalarına yanıt geldi....

AK Parti'den İlker Başbuğ'a yanıt!
  • 06 Şubat 2020, Perşembe 17:47

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un, ‘2009’da askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanma teklifini getirenler araştırılsın” önerisine, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Başbuğ’a dava açın’ çağrısı gündem olmuştu.

İlker Başbuğ’un konuyla ilgili bugün yaptığı açıklamalara AK Parti'den yanıt geldi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti milletvekillerinin Başbuğ hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağını belirterek; ‘’Kişiler emekli olduktan sonra, demokratik anlayışla, akılla izah edilemeyecek birtakım fikirlerini ortaya savurup, ondan sonra da ‘Genelkurmay Başkanlığı yaptım’ diyerek bu makamın arkasına sığınamazlar’ dedi.

AK Partili Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle:

'GENELKURMAY BAŞKANLIĞI MAKAMINA SAYGISIZLIK'

* Yarın arkadaşlarımız suç duyurusunda bulunacak. Bu mesele sıradan bir mesele değil. Arkadaşlarımız çalışmalarını yapıp suç duyusunda bulunacak. Bu siyaseti aşağılayan açıklamalarını daha önce de görmüştük. Bu Genelkurmay Başkanlığı makamına da saygısızlıktır. Kendisiyle dava açılmasına ilişkin süreç için de FETÖ’yü sevindirir diyor.

* FETÖ ile mücadele altında eski vesayet biçimlerini güçlendirmek gibi bir yaklaşım olduğunu görüyoruz. FETÖ’yü sevindirecek asıl yaklaşım budur, Meclis’i hedef almaktır. Yüce Meclis’i haksız yere itham ederken bu saldırgan ifadeleri kullanmaktır.

* Bu zihniyetin temsilcileri, her türlü faaliyeti TSK’ya karşı yapılıyor gibi göstermektedir. Kişiler emekli olduktan sonra, demokratik anlayışla, akılla izah edilemeyecek birtakım fikirlerini ortaya savurup, ondan sonra da ‘Genelkurmay Başkanlığı yaptım’ diyerek bu makamın arkasına sığınamazlar. Suç duyurusu AK Parti’nin iradesi olarak ortaya çıkacak.

İLKER BAŞBUĞ NE DEMİŞTİ?

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, geçen hafta özel bir televizyon kanalında bir programa konuk olmuştu.

Haziran 2019'da TBMM'den geçirilen torba yasadaki “askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanmasının önünü açan” maddeyi hatırlatan Başbuğ, “26 Haziran 2009'daki kanun teklifini getiren siyasiler araştırılsın. FETÖ'nün siyasi ayağı yok dersek gerçek inkar olur” demişti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık