Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 16.555
  • Euro 17.5488
  • GR ALTIN 969.82
  • ÇEYREK 1595.7

AK Parti'den 'erken seçim' açıklaması

Erken seçim iddiaları ve ekonomik kriz hakkında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, erken seçim gibi bir gündemin olmadığını belirtti. Ekonomik kriz için ise, "Türkiye toparlanma sürecinde" dedi.

AK Parti'den 'erken seçim' açıklaması
  • 07 Şubat 2020, Cuma 17:25

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TV100'de katıldığı programda hem gündemdeki erken seçim iddiaları hem de ekonomik krize ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de falancanın istemesi ile erken seçimin olmayacağını aktaran Kurtulmuş, "Erken seçim yok, Türkiye'de erken seçimi falanca istiyor diye olmaz. Seçimin rasyonel şartları oluşursa zaten seçim olur. Erken seçim olacak hiçbir rasyonel şart yoktur. Türkiye geçtiğimiz 5 yılda altı tane seçim yaptı. 2023'te genel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi, 2024'te de belediye seçimleri yapılacaktır. Türkiye seçimlerden daha yeni çıkmışken bir erken seçimden bahsetmek, Türkiye'ye vakit kaybettirmektir, önüne engel koymaktır" dedi.

"TÜRKİYE TOPARLANIYOR"

Türkiye'nin bir ekonomik kriz içinde olmadığını da belirten Kurtulmuş, "Ekonomi çok büyük badirelerden geçti. Özellikle dış saldırılarla ekonomi üzerine büyük operasyonlar yapıldı. Şimdi çok şükür, ülke derlenme toparlanma sürecinde, bu yıl son üç çeyrekte bir pozitif büyüme yakalandı, 2020 daha iyi olacak. Zaten şu anda makro göstergeler son derece olumlu. 2020'yi Türkiye'nin yüzde 4-5 aralığında bir büyüme ile kapatacağını ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.


yukarı çık