Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

AK Parti kadın kolları başkanından Süleyman Soylu'ya sert tepki!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa kararının ardından flaş bir paylaşımda bulunan AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Ankara milletvekili Lütfiye Selva Çam, "Sana o yetkiyi kimin verdiğini unutma" ifadelerini kullandı. Çam'ın sözleri partilileri ikiye böldü.

AK Parti kadın kolları başkanından Süleyman Soylu'ya sert tepki!
  • 13 Nisan 2020, Pazartesi 14:56

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında cuma günü İçişleri Bakanlığı'nca 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, ancak kararın 22:00'de açıklanması vatandaşlar arasında büyük paniğe neden olmuştu.

Vatandaşların marketlere ve fırınlara akın ederken, sosyal mesafe de ihlal edilmiş ve durum kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

TEPKİLERİN ARDINDAN İSTİFA KARARI

Eleştirilerin çığ gibi büyümesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam istifa kararı aldı. Soylu'nun kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmedi.

O PAYLAŞIM PARTİLİLERİ İKİYE BÖLDÜ

Soylu'nun istifa kararının hemen akabinde AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam'dan gelen paylaşım ise geniş yankı uyandırdı.

Soylu için dikkat çeken imalarda bulunan Çam, şu ifadeleri kullandı:

Sn. Süleyman Soylu ’yu tabanımız sevmişti.Ancak,başarının nereden geldiğini,imkan&yetkileri kimin verdiğini,liderimiz Sn.

@RTErdogan ’ın gücünü nasıl paylaştığını asla unutmamalı. Şayet liderinden destursuz ayrılır ise,bu muhabbeti yitirir; Kardeşane hatırlatmak istedim!

Çam'ın paylaşımına AK Partililerin bir kısmı destek verirken, bir kısmı da tepki gösterdi.

Yeniçağ


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık