Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.9499
  • Euro 9.4984
  • GR ALTIN 462.09
  • ÇEYREK 758.18

Ahmet Takan Marmara Depremi'ni ve Koray Aydın'ın gayretini anlattı: Yiğide hakkını teslim etmek gerekir

Marmara Depremi ve Koray Aydın'ı yazdı...

Ahmet Takan Marmara Depremi'ni ve Koray Aydın'ın gayretini anlattı: Yiğide hakkını teslim etmek gerekir
  • 30 Ocak 2020, Perşembe 13:33
Korkusuz Gazetesi Yazarı Ahmet Takan bu günkü köşe yazısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı röportaja yer verdi.
 
Yazısında Akşener'in verdiği cevapları aktaran Takan, Marmara Depremi'ni de hatırlatarak dönmenin Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın'ın yaptığı çalışmalara değindi.
 
Takan, "O zaman görev yapan hükümetin ve bir bakanının da hakkını aynen yiğide teslim eder gibi teslim etmek gerek!" dedi.
 
İşte yazıdaki o bölüm:

"NTV Ankara bürosunun başındaydım. O dönemin Bayındırlık Bakanı Koray Aydın, depremin ilk gününden itibaren gece gündüz bölgede olmuştu. Gece sessiz sedasız Ankara’dan gider, sabahın erken saatlerinde tekrar makamına döner çalışırdı. Kendisine ulaşıp röportaj vermesini istediğimizde hep olumsuz cevap alırdık. Kameralarımızın karşısına çıkmak istemezdi. Çizmelerini giyip çamur içinde çalıştığını duyardık, bunun bile kamuoyuna aktarılmamasını talep ederdi. Üstelik bölgeye giderken, “bakan geliyor” diye bürokratları ve diğer görevlileri meşgul etmemek, işlerinden alıkoymamak için haber dahi vermezdi. Yanındaki personeli de sıkı sıkı tembihlerdi.

Koray Aydın, AKP iktidarının ilk günlerinde haksız suçlamalarla Yüce Divan’a gönderildi. Doğal olarak her şeyin didik didik edildiği uzun bir yargılama sonucunda Koray Aydın suçsuz bulundu. Hem de Anayasa Mahkemesi tarihinde bir ilk ile; Yüce Divan üyeleri 11-0 Aydın’ın suçsuzluğunu tescil etti. İşte o zamanlarda ben de Aydın’ın mücadelesinin yanında durdum. İş bulamadığımdan gazetecilik yapmıyordum. Bazı gerçekleri bilen biri olarak Koray Aydın’a yardım etmeye çalıştım. O zamana kadar kendisi ile hiç samimiyetim de olmamıştı. Sadece çalışmalarını takip eden bir gazeteciydim. Bir gün evine ziyarete gittiğimde eşi Gönül hanımefendiden deprem felaketinin yaraları sarılırken Koray Aydın’ın yaptığı çalışmaların fotoğraf ve video görüntülerini istedim. Gönül hanım bir odaya gitti. 2 küçük karton kutu ile geldi. İnanın bana, koskaca Bayındırlık Bakanlığı yapmış Koray Aydın’ın bölgede çekilmiş doğru dürüst görüntüsünü bulamadım. Hatta, “Adam çizme ile çekilmiş bir kare fotoğraf bile çektirmez mi” diye isyan ettim. Gönül hanım da masum masum ses etmeden yüzüme baktı!..

Derdim icraatın içinden değil!.. Hatırlamanızı isterim o dönem DASK, Kamu İhale Kanunu, Yapı Denetimi Kanunu, Deprem yönetmelikleri çıkarıldı. Bunların hepsi 2002 yılından sonra delik deşik edildi!.."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık