Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6396
  • Euro 10.1446
  • GR ALTIN 493.86
  • ÇEYREK 810.23

Ahmet Hakan'dan 'Limon kumpası' yorumu!

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yapılan kumpası yazdı.

Ahmet Hakan'dan 'Limon kumpası' yorumu!
  • 27 Nisan 2020, Pazartesi 0:02

Hakan, kumpas haberinin görüntülerinin yayılmasından sonra "Kumpasçının akıllı olanının yaptığı düz ahlaksızlıktır. Kumpasçının ahmak olanının yaptığı ise aptalca ahlaksızlıktır" ifadelerini kullandı.

Hürriyet Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ise olaya "Tüm zamanların en ahmakça kumpası: İmamoğlu’na limon kumpası" başlıklı yazısıyla tepki gösterdi.

İşte Ahmet Hakan'ın yazısının ilgili bölümü:

Mersinli limon üreticileri mağdur olunca...
Büyükşehir belediyelerine “Üreticiden limon alın” diye bir çağrı yapılıyor. Bu çağrıya olumlu yanıt veren İstanbul Belediyesi de üreticiden 100 ton limon alıyor.

 Herşey normalken işin içine kumpasçı girince!

Benim bundan hiç haberim olmadı. Çoğu vatandaşımızın da olmamıştır. Kendiliğinden gelişen güzel bir dayanışma örneği verilmiş yani. Üstelik reklamı, gürültüsü de pek olmamış.

Buraya kadar her şey normalken... İşin içine birkaç kumpasçının girmesiyle bakın mesele hangi boyutlara geliverdi:

Haber yayınlanmadı ama kumpas görüntüleri her yerde!

Bu limon işinin Ekrem İmamoğlu’nun lehine olacağını düşünen birkaç kumpasçı, “İmamoğlu üreticiden tonlarca limon almadı, yalan söylüyor” temalı bir kurgu haber yapmaya kalkıştı. Yaptıkları yalan haber, herhangi bir mecrada yayınlanmadı. Ama haberin kumpas olduğuna dair görüntüler, her yerde yayınlandı.

Ayıbın, terbiyesizliğin, ahlaksızlığın dik alası

Kumpas yapmak ayıbın, terbiyesizliğin, ahlaksızlığın dik âlâsıdır. Bunu söylemeye bile gerek yok. Ben asıl şunları söylemek istiyorum: Yahu “limon aldı mı, almadı mı” üzerinden kurgu haber mi yapılır? Limon bu limon... Alsa ne olur, almasa ne olur! Hadi böyle bir kurgu haber yaptın diyelim... Yaptığın ahlaksızlığı, ikinci bir kamerayla çekmek de neyin nesi? Bu nasıl bir aptallıktır!

Kumpasçının akıllı olanının yaptığı düz ahlaksızlıktır. Kumpasçının ahmak olanının yaptığı ise aptalca ahlaksızlıktır.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık