Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.1596
  • Euro 9.7297
  • GR ALTIN 454.18
  • ÇEYREK 745.98

Ahmet Hakan'dan çok konuşulacak Atatürk yazısı!

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Atatürk'ün 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözünün anlamını daha önce kavrayamadığını itiraf etti. Hakan, Atatürk’ün bu sözü Türk hekimlerini gaza getirmek için söylediğini düşündüğünü belirtti.

Ahmet Hakan'dan çok konuşulacak Atatürk yazısı!
  • 27 Nisan 2020, Pazartesi 16:47

Korona salgınında Türk doktorların başarısı tüm dünyada konuşulurken, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz" sözünün de anlamını kavradığını yazdı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından "Sen ne büyükmüşsün hey Atatürk" diye yazı yazan Ahmet Hakan, bir kez daha Atatürk'ü andı ve "Beni Türk hekimlerine emanet edin" dedi.

 

Bugüne kadar bu sözün Atatürk’ün Türk hekimlerini gaza getirmek için söylediğini düşündüğünü itiraf eden Hakan, "Şu pandemi olayı hepimize gösterdi ki...  Türk hekimlerinin dünyada eşi benzeri yok! Türk hekimlerine gözünü kırpmadan kendini emanet edeceksin!" dedi.

İşte o yazısı:

Sizin olsun Dr. DeBakey’leriniz... İstemeyiz Cleveland’larınızı... Endo klinik, mendo klinik... Aman uzak olsun uzak bizden...

Mis gibi Cerrahpaşamız varken ne yapalım biz sizin Baltimore’daki Johns Hopkinsinizi...

*

“Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözünü, şu ana kadar hep Atatürk’ün Türk hekimlerini gaza getirmek için söylediği söz diye düşünmüştük. Hep böyle algılamıştık.

*

Şu pandemi olayı hepimize gösterdi ki...

Türk hekimlerinin dünyada eşi benzeri yok!

- Türk hekimlerine gözünü kırpmadan kendini emanet edeceksin!

*

Biz gördük, dünya gördü...

Anladık, inandık, fark ettik...

Test ettik ve onayladık:

Valla billa hepimizi Türk hekimlerine emanet edin.

Başka tabip istemeyiz.

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık