Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4837
  • Euro 11.0369
  • GR ALTIN 548.37
  • ÇEYREK 898.9

Ahmet Hakan'dan Babacan'la ilgili çarpıcı yazı: Buhar olup...

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ı 'Yükselişi düşüşü ve buhar oluşu' başlığı ile değerlendirdi.

Ahmet Hakan'dan Babacan'la ilgili çarpıcı yazı: Buhar olup...
  • 08 Kasım 2019, Cuma 15:53

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, 'Dörtlü intihar olayında bile karpuz gibi bölünüverdik' başlığıyla kaleme aldığı yazısında gündeme ilişkin değerlendirme yaptı.

Hakan, parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan'ı 'Yükselişi düşüşü ve buhar oluşu' başlığı ile yorumlaması dikkat çekti.

Ahmet Hakan'ın yazısındaki ilgili kısım şu şekilde:

ALİ BABACAN’IN YÜKSELİŞİ DÜŞÜŞÜ VE BUHAR OLUŞU

YÜKSELİŞİ: Gizemli durdu... Bir şeyler yapacakmış gibi bir hava yaydı... Gözlerin kendisine çevrilmesine yol açtı... Ciddiye alındı... Merak edildi... Dikkatle gözlendi, merakla izlendi... “Davutoğlu değil de sen asıl Ali Babacan’a bak” dedirtti... Abdullah Gül’ü arkasına aldı... Değişik mahfillerde konu oldu... Rüzgâr yakalamış gibi bir eda takındı... Ve yükselişi böyle başladı.

*

DÜŞÜŞÜ: İlk kez kapsamlı bir röportaj verdi... Verdiği bu ilk röportajda... Hiçbir şey dememeyi başararak, sadece “mıy mıy da mıy mıy” diyerek, kimseyi ürkütmeme çabasına girerek, esaslı tek bir cümle kurmayarak, hesapçı kararsızlığını hissettirerek, memleket meseleleriyle ilgili farklı hiçbir açılım getiremeyerek... Fena halde düşüşe geçmiş oldu.

*

BUHAR OLUŞU: Barış Pınarı harekâtı yapıldı... Kendisinden tek bir kelime bile gelmedi. Dünyada herkes Türkiye’yi konuştu... Kendisinden ses seda çıkmadı. Ankara Mutabakatı imzalandı... Minnacık bir tutum bile almamayı tercih etti. Soçi Mutabakatı imzalandı... “Tık” bile dememeyi tercih etti. Ve bu son tepkisizlik abidesi haliyle de... Buhar olup gökyüzüne doğru uçup gitti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık