Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

'Aday olamayacağını kendisi de biliyor'

Cem Uzan'dan çarpıcı iddia...

'Aday olamayacağını kendisi de biliyor'
  • 18 Mart 2021, Perşembe 19:41

Cem Uzan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Erdoğan'ın 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olamayacağını bildiğini belirtti.

Cem Uzan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmasının Anayasa'ya göre mümkün olmadığını söyledi.

Independent Türkçe'den Beraat Gökkuş'a konuşan Cem Uzan, "Erdoğan çıksın 2023'de ben adayım desin. Aday olamayacağını kendisi de biliyor" ifadelerini kullandı.

Uzan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Anayasa'yı "Cumhurbaşkanı seçilmesinin önündeki engelleri kaldırmak için" istediğini öne sürerken "yeni Anayasa yapılacak bir gün Türkiye'de ama bunu Recep Tayyip Erdoğan yapmayacak" dedi.

Öte yandan Türkiye'de yeniden yargılanmak için başvuruda bulunduğunu açıklayan Cem Uzan bu sürecin şu anda durduğunu belirterek hukuki şartlar el verdiğinde yurda döneceğini açıkladı.

Uzan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin zamanında yani 2023 yılında yapılacağını düşündüğünü belirtti. Bu seçimlerde Genç Parti'nin "çok önemli bir faktör" olacağını söyledi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık