Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

ABD'nin sözde soykırım kararına sert yanıt: Bu topraklarda Mustafa Kemaller, Enverler, Talat’lar bitmez!

ABD'nin Türkiye'ye yaptırım uygulanması ve sözde ''Ermeni soykırımı'' tasarısını kabul etmesine ilişkin İYİ Parti Eskişehir Teşkilatı açıklamada bulundu. Açıklamada, "Bu topraklarda Mustafa Kemaller, Enverler, Talat’lar bitmez!" ifadeleri kullanıldı.

ABD'nin sözde soykırım kararına sert yanıt: Bu topraklarda Mustafa Kemaller, Enverler, Talat’lar bitmez!
  • 04 Kasım 2019, Pazartesi 11:35

ABD Temsilciler Meclisi üyelerinin Sözde Ermeni Soykırımı kararına ilişkin, İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı açıklamada bulundu.

İYİ Parti Eskişehir'in yaptığı basın açıklaması şu şekilde:

"Türk Devleti'nin, Türk milletinin aleyhine kullanılmaya çalışılan bu karar münasebetsizliktir"

ABD Temsilciler Meclisinde yapılan 1915 olaylarıyla ilgili oylamada Osmanlı döneminde Ermeni çeteleri ile savaşılmasını soykırım olarak tanıyan karar 11'e karşı 405 oyla kabul edilmiştir. Osmanlı döneminde 1,5 milyon Ermeni'nin öldürülmesinin kınandığı belirtilen kararın hukuki bağlayıcılığı yoktur

 Biz diyoruz’ki!
 "Orta Asya'da Bilge Kağan'ın kurduğu devlet ile Atatürk'ün Anadolu'da kurduğu devlet arasında bir fark yoktur”
Bizim için “Türk Devleti'nin ve Türk milletinin aleyhine kullanılmaya çalışılan bu karar münasebetsizliktir. Yüzyılın başında cephe gerisinde devlet aleyhine iş tutmuş Ermeni çeteleri ve bunların destekçileri ile ilgili bir tehcir kararı alınmıştır. Bugün ABD dahil Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni sıkıştırmaya teşebbüs etmiş her alçak girişime karşı sözümüz alenen şudur; kendi vatanımızda, kendi milletimizin ve devletimizin yaşaması için yapılabilecek her türlü fedakarlığı yapma kararlılığımızla bu topraklardayız. Biz devleti ve milleti yaşatma iradesiyle kendi anne babalarından vazgeçmiş bir milletin çocuklarıyız. Biz yüzyılın başında devletimizin ve milletimizin aleyhindeki tavra tehcir kararı aldık.               

Tehcir meselesini uluslararası boyut kazandıracak şekilde devletimizin aleyhine çevirmeye çalışılan, tehcir kararımızı sözde soykırıma dönüştürmeye gayret eden herkes bilsin ki biz vatanımızı aynı hassasiyetle bekliyoruz. Çocuklarımıza Enver, Cemal ve Talat ismini verme kararımızla buna mukabele ediyoruz. Eğer bu münasebetsizlik devam ederse tüm cihan bilsin ki kız çocuklarımızda dâhil herkese Talat ismini veririz".

 “Bu topraklarda Mustafa Kemaller, Enverler Talat’lar bitmez. Göl yerinden su eksik olmaz. Türk Milletinin hamiyetli evlatları bağrından sökün eder gelirler”

13 Kasım da Amerika Birleşik Devletlerine gitmesi planlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şayet ziyaret gerçekleşirse ABD Başkanı Donald Trump'ın mektubunu kameralar önünde bizzat kendisine iade etmesini istiyoruz.

 

 

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık