Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4327
  • Euro 8.9835
  • GR ALTIN 412.30
  • ÇEYREK 676.83

ABD'nin skandal kararına Türk Ocakları'ndan tepki: Bizim indimizde hükümsüzdür!

ABD'nin Türkiye'ye yaptırım uygulanması ve sözde ''Ermeni soykırımı'' tasarısını kabul etmesine Türk Ocakları'ndan sert tepki geldi.

ABD'nin skandal kararına Türk Ocakları'ndan tepki: Bizim indimizde hükümsüzdür!
  • 01 Kasım 2019, Cuma 19:13

ABD Temsilciler Meclisi, 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanıyan tasarıyı kabul etti. Türk Ocakları'ndan yapılan açıklama "Bizim indimizde hükümsüzdür!" denildi.

Türk Ocakları'nın açıklaması şu şekilde:

Uzun süredir Türkiye'ye karşı, ara sıra sarf edilen müspet beyanlar dışında, hasmane bir siyaset takip eden ABD, bu defa Temsilciler Meclisinde kabul edilen iki kararla bu tutumunu bir kez daha sergilemiştir. Bu kararlardan biri sözde Ermeni Soykırımı, diğeri ise Cumhurbaşkanımız, bazı bakanlarımız ve askerî yetkililerimiz hakkındadır.

Bu kararların, Barış Pınarı Harekâtı üzerine ve tam da Cumhuriyet Bayramı'nı kutladığımız günde alınması, tamamen kötü niyetli ve düşmanca bir tavırdır.

ABD Temsilciler Meclisi üyelerine ve Türk düşmanlığı yapanlara ilan ederiz ki, onların Türk Milletine soykırım yaftası yapıştırma densizlikleri, bizim indimizde hükümsüzdür. Türk Milleti, 100 yıl önce kendisine kefen biçmeye kalkanlara ve onların uşaklarına gereken cevabı Çanakkale'de, Sakarya'da ve Büyük Taarruz ile vermiştir.

Siz, köklerini kazıdığınız Amerika yerlilerinin, atom bombası ile katlettiğiniz Japonların, kendi kurduğunuz terör örgütlerini bahane ederek Afganistan'dan Yemen'e, Irak'tan Libya'ya kanlarına girdiğiniz Müslümanların hesabını veriniz.

Osmanlı Devleti, sizin misyonerlerinizin, Batılı devletlerin ve Rusların kışkırttığı Ermeni çetelerinin ihanetlerine karşı bir nefsi müdafaa tedbiri olarak Sevk ve İskân Kanunu'nu çıkardı. 
Rus işgali üzerine Doğu Anadolu'da Ermeni çetelerinin katlettiği Müslüman sayısı 500 binin üzerindeyken sizler utanmazca, tarihî gerçeğe uymayan ve hukuki temeli olmayan  Ermeni Soykırımı yalanını kabul ediyorsunuz. Türk Milletine attığınız bu iftirayı reddediyor, bu aşağılık kararınızı lanetliyoruz.
Bu coğrafyada yaşayan insanları bin yıl, din ve ırk ayrımı yapmadan bir arada yaşatan ecdadımızla aynı kanı ve ruhu taşıyoruz. Sizin tehdit ve şantajlarınıza boyun eğecek bir millet değiliz.

Bin yıldır birlikte yaşadığımız kardeşlerimizi bir terör örgütünü kullanarak bizden ayırma ve İslam dünyasının içine yüz yıl sürecek bir fitnenin tohumlarını ekme hainliğiniz başarılı olamayacaktır. Türk Milleti ve Türk Devleti kıyamete dek payidar olacaktır.

Skandal karar: ABD temsilciler meclisi Ermeni tasarısını kabul etti Skandal karar: ABD temsilciler meclisi Ermeni tasarısını kabul etti


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık