Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2142
  • Euro 10.7608
  • GR ALTIN 528.17
  • ÇEYREK 866.53

ABD'li generalden terör örgütü YPG'ye destek pozu: Arkamdaki Bradley'lere bakın!

ABD Merkez Kuvvetleri Komutanı General McKenzie, Suriye'ye giderek terör örgütü YPG’nin sorumlularıyla görüştü ve yolladıkları zırhlı Bradley araçları arkasına alarak poz verdi.

ABD'li generalden terör örgütü YPG'ye destek pozu: Arkamdaki Bradley'lere bakın!
  • 26 Mayıs 2021, Çarşamba 20:41

ABD’de Joe Biden yönetiminin terör örgütü YPG’ye desteği sürüyor.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Joey Hood başkanlığında üst düzey bir heyetin 16 Mayıs’ta Suriye’nin Rakka kentinde YPG sorumluları ile görüşmesinden sonra geçtiğimiz cuma da ABD Merkez Kuvvetleri (Centcom) Komutanı General Frank McKenzie, Suriye’de en büyük bileşenini YPG’nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) denetimindeki bölgeyi ziyaret etti.

Bir ABD askeri üssünde arkasında Amerikan M-2 Bradley modeli zırhlı araçların önünde poz veren general McKenzie, “Arkamdaki Bradley’lere bakın, tam şu anda konuşlandığımız üsse bakın. Bunun, taahhütlerimizin hayli güçlü bir ispatı olduğunu düşünüyorum” dedi.

ABD, geçen yıl DSG'ye takviye Bradley zırhlı araç yollama kararı almıştı.

Suriye’deki Rus güçleri geçen yıl bölgede Amerikan ve DSG devriyelerine müdahale edince General McKenzie daha fazla asker ve zırhlı araç talep etmişti

Erdoğan: ABD ile uzun yıllara sarih köklü, çok boyutlu müttefiklik ilişkimizi önemsiyoruz Erdoğan: ABD ile uzun yıllara sarih köklü, çok boyutlu müttefiklik ilişkimizi önemsiyoruz

Erdoğan: ABD ile çalışmaya devam edeceğiz! Erdoğan: ABD ile çalışmaya devam edeceğiz!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık