Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4016
  • Euro 10.1767
  • GR ALTIN 503.69
  • ÇEYREK 826.35

ABD’de seçimler karıştı: Halk sokağa çıktı

ABD'deki seçimlerde oy sayım işlemleri devam ederken, Cumhuriyetçilerin adayı ve ABD Başkanı Trump'ın seçime müdahale edebileceğinin sinyalini vermesi halkı öfkelendirdi.

ABD’de seçimler karıştı: Halk sokağa çıktı
  • 05 Kasım 2020, Perşembe 11:38

ABD tarihinin en tartışmalı başkanlarından biri olan ve ülkeyi kutuplaştırdığı iddiasıyla sık sık eleştirilen Donald Trump’ın seçim sonuçlarına “avukat ordusuyla” müdahale edebileceğinin sinyalini vermesi üzerine ülke karıştı.

Sözcü'nün aktarığı habere göre; Demokratlar’ın adayı Joe Biden halen seçimi önde götürürken, Trump’ın posta yoluyla gelen oyların sayılmasını durdurmaya çalışacağını söylemesi ve durumun Yüksek Mahkeme’ye kadar gidebileceğinin sinyalini vermesi büyük tepki çekti.

Dün gece Washington DC, New York ve Portland’da çok sayıda gösterici sokaklara çıktı. Trump karşıtları, polisle çatışırken çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

Gösteriler başta Beyaz Saray yakınlarında gerçekleşirken, New York’ta da Manhattan’da çatışmalar kızıştı. Sadece Manhattan’da yaklaşık 20 göstericinin gözaltına alındığı belirtildi.

Dünyanın her yerinde ajanlarıyla darbe planları yapan Amerika bunu tartışır oldu! Dünyanın her yerinde ajanlarıyla darbe planları yapan Amerika bunu tartışır oldu!

Etiketler: abd joe biden trump

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık