Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4001
  • Euro 10.1773
  • GR ALTIN 503.12
  • ÇEYREK 826.7

ABD'de Çin virüsü korona bilançosu ağırlaşıyor!

Korona virüsü salgınının merkez üssü haline gelen ABD'de hastalığa bağlı sebeplerle yaşamını yitirenlerin sayısı 250.000'i geçti.

ABD'de Çin virüsü korona bilançosu ağırlaşıyor!
  • 19 Kasım 2020, Perşembe 11:40

Bu durum akıllara seçimleri kaybetmeyen Trump'ın görevi devretmek için süreci tıkamasını getirdi.

Dünya üzerinde en çok Korona virüsü vakasının ve Covid-19’a bağlı ölümlerin en çok olduğu ülke haline gelen ABD’de kritik bir eşikten geçildi…

Sözcü'de yer alan habere göre; Johns Hopkins Üniversitesi’nin güncel verilerine göre ABD’de salgının başladığı günden beri 250.180 insan yaşamını yitirdi.

Çarşamba günü elde edilen güncel verilerle birlikte bu acı eşiği geçen ABD’de ölüm sayısının durdurulamaması, ABD Başkanı Trump’ın devir-teslim sürecini başlatmamasını akıllara getirdi.

Seçimleri kazanan Demokratlar’ın adayı Joe Biden geçen hafta içinde, “Eğer Trump görevi bırakmazsa daha çok insan ölür” demiş ve salgını önleyecek önlemleri yapamadıklarını dile getirmişti.

Salgının başladığı günden beri 11 milyondan fazla insanın corona virüsü olduğu ABD’de son 2 haftadır her gün 100.000’den fazla Covid-19 oluyor.

ÖNLEMLER SIKILAŞTIRILIYOR

ABD genelinde yerel yönetimler bazı önlemler ve yasaklar getirmeye başladı… California, Washington, Minnesota ve Maryland gibi sağlık sisteminin ağır baskı altında olduğu bölgelerde kontroller sıkılaştırılırken Oregon ve New Mexico’da da sosyal mesafe kuralları getirildi. Kuzey Dakota’da da maske zorunlu hale getirildi.

Kentucky’de de toplanma ve bir araya gelme konusunda bazı yasaklar getirildi. California’da da ekonominin tekrar açılmasının askıya alındığı belirtildi.

Etiketler: abd koronavirüs

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık