Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

ABD, Uygur Türklerine yönelik 'işkence var' dedi!

ABD Hazine Bakanlığı, Çin'in Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlalleri ile bağlantılı olan 2 Çinli yetkiliye ve Myanmar ordusuyla bağlantılı kişi ve gruplara yaptırım uygulandığını açıkladı.

ABD, Uygur Türklerine yönelik 'işkence var' dedi!
  • 22 Mart 2021, Pazartesi 22:54

ABD, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Uygur Türklerine yönelik ciddi insan hakları ihlalleri ile bağlantılı olarak 2 Çinli yetkiliye daha yaptırım kararı aldı.

Sözcü'de yer alan habere göre; ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Sincan Üretim ve İnşaat Kolordusu (XPCC) Parti Komitesi Sekreteri Wang Junzheng ve Sincan Kamu Güvenliği Bürosu (XPSB) yöneticisi Chen Mingguo’ya yaptırım uygulandığı belirtildi.

Bakanlık, iki yetkilinin “ABD Küresel Magnitsky İnsan Hakları Hesap Verebilirlik Yasası” kapsamında hedef alındığını belirterek, bu hareketin Avrupa Birliği (AB), İngiltere ve Kanada tarafından alınan önlemleri tamamladığını kaydetti.

İŞKENCE VURGUSU

XPSB’nin en az 2016 yılından bu yana kitlesel gözaltılar ve gözetim dahil olmak üzere bölgedeki Uygurlara ve diğer etnik azınlıklara karşı baskıcı taktikler kullandığını aktaran Bakanlık, “Bu gözetimin hedefleri sıklıkla gözaltına alınıyor ve bildirildiğine göre çeşitli işkence ve siyasi yeniden eğitme yöntemlerine tabi tutuluyor” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık