Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5309
  • Euro 10.0997
  • GR ALTIN 493.95
  • ÇEYREK 802.86

ABD-Rusya hattında Ukrayna gerilimi!

Rusya’nın Ukrayna sınırına askeri unsurlarını konuşlandırmasının ardından, olası bir savaş durumunda Ukrayna’ya destek vereceğini duyuran ABD’ye Rusya’dan yanıt geldi. Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin Rusya’ya yönelik düşmanca bir tutum sergilediğini belirterek, Rusya’nın her şeye hazırlıklı olduğunu açıkladı.

ABD-Rusya hattında Ukrayna gerilimi!
  • 09 Nisan 2021, Cuma 18:18

Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, bugün Moskova’da gerçekleştirdiği açıklamada, Rusya’nın kimse için bir tehdit oluşturmadığını savundu.

QHA'da yer alan habere göre; Peskov, Amerika Birleşik Devletleri’nin Rusya’ya düşmanca bir tutum sergilediğinin altını çizerek, “ABD tarafının tutumu nedeniyle Rusya ilişkilerde en kötü senaryolara hazırlıklı durumda.” dedi.

“KİMSENİN BİZİ TEHDİT ETMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Ayrıca Rusya’ya yönelik tehditlerin kabul edilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Peskov, “Washington ile ilişkileri uçurumdan atma fikrine sıcak bakmıyoruz ama elbette ABD dahil hiç kimsenin de bizi tehdit etmesine, bize bir şey dikte etmesine ve çıkarlarımıza zarar vermesine asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

“ABD’NİN TUTUMU APTALCA”

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un, ABD’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırım politikasını “aptalca” değerlendirmesini desteklediğini ifade eden Peskov, şöyle konuştu:

“ABD’nin ülkemize yönelik öngörülemez, saldırgan ve hasmane tutumu, bu politikayı tanımlamak için her türlü jargonu kullanmayı mümkün kılmaktadır. Lavrov, her zaman olduğu gibi ifadelerinde oldukça haklıdır.”

Etiketler: abd rusya moskova

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık