Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0729
  • Euro 9.7055
  • GR ALTIN 451.89
  • ÇEYREK 741.37

ABD Korona ile baş edemiyor: Son 24 saatte 2 Bin kişi öldü!

ABD’de korona virüs salgınında sadece 24 saatte 2 bin 410 kişi hayatını kaybederken, toplam hasta sayısı 610 bine yükseldi.

ABD Korona ile baş edemiyor: Son 24 saatte 2 Bin kişi öldü!
  • 15 Nisan 2020, Çarşamba 21:06

Korona virüs salgınında en çok hastanın ve ölü sayısının görüldüğü ABD’den son gelen veriler korkutmaya devam ediyor. Ülkede bir günde hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 410 oldu. Son açıklanan rakamlara göre hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 26 bin 59’a yükseldi.

John Hopkins Üniversitesi’nin geçtiği verilere göre, ülkede vaka sayısı da 610 bine ulaştı. Üniversitenin verilerine göre, dünya genelinde vaka sayısı 2 milyonu aşarken, toplam ölü sayısı 128 binin üzerine çıktı.

VOA Türkçe’de yer alan habere göre, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Bölümü’de araştırma yürüten bilim insanları, ABD’de corona virüsü salgınından korunmak amacıyla uygulanan sosyal mesafe kurallarının, 2022 yılına kadar devam edebileceğini açıkladı.

Harvard Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırma sonucunda yayımlanan raporda, ülkedeki yoğun bakım ünitesi sayısının arttırılması, aşının ya da etkin bir ilacın bulunmasına kadar sosyal mesafe uygulamasının devam etmesinin mümkün göründüğüne dikkat çekildi.

Uzmanlar, hastalığın yayılmasının önlenmesinde sosyal mesafenin önemine vurgu yaptı. Ancak aynı raporda bu uygulamanın ekonomik, sosyal ve eğitim dünyası açısından olumsuz etkileri bulunduğuna da değinildi.

TRUMP, DSÖ’YE YARDIMI DURDURDU

Beyaz Saray’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Başkanı Donald Trump, Dünya Sağlık Örgütü’nün temel görevini yerine getirmekte başarısız olduğunu ve bunun hesabını vermesi gerektiğini söyledi. Trump,” Yönetimime, Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) mali desteğin durdurulması talimatı veriyorum” dedi.

Trump ayrıca, ”50 eyalet valisiyle en kısa zamanda görüşeceğim. Sonra da yeri ve zamanı geldiğinde ekonomiyi yeniden faaliyete geçirme konusunda güçlü bir planı devreye sokmaları için her birine yetki vereceğim. Bu bazı eyaletler için 1 Mayıs'tan önce bile olabilir. Ancak federal hükümet her adımlarını izleyecek. Planın en iyi şekilde işlemesinden tüm valileri sorumlu tutacağız” diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık