Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

ABD durdurulamıyor: PKK'lı teöristler 'anti terör timi' oldu!

ABD'nin Suriye'de YPG/PKK'ya verdiği destek sürüyor. ABD Merkez Komutanlığı’na bağlı kuvvetler Suriye'nin Deyrizor kentinde YPG/PKK üyeleriyle ortak tatbikat düzenledi. Türkiye'nin tüm uyarılarını görmezden gelen ABD'nin YPG/PKK'lı teröristlere askeri helikopter eğitimi de verdiği aktarıldı.

ABD durdurulamıyor: PKK'lı teöristler 'anti terör timi' oldu!
  • 08 Aralık 2021, Çarşamba 12:19

ABD, Suriye’de terör örgütü YPG/PKK ile işbirliğini hız kesmeden sürdürüyor.

Suriye’de ABD Merkez Komutanlığı'na bağlı kuvvetler IŞİD’le mücadele programı kapsamında PKK/YPG terör örgütü unsurlarına desteğe devam ediyor.

ABD, bölgedeki teröristlere silah, mühimmat, araç ve tıbbi malzeme yığmaya devam ediyor.

En son sosyal medyada yayımlanan fotoğraflar, ABD ve YPG/PKK’nın Suriye’nin Deyrizor kentinde düzenlediği ortak tatbikatı ortaya çıkardı. Her fırsatta Türkiye ile müttefik olduğunu söyleyen ABD’nin YPG/PKK’lı teröristlere askeri helikopter eğitimi verdiği aktarıldı.

Deyrizor’un batı kırsalındaki “Ebu Khashab” yolunda gerçekleştirilen tatbikatta, ağır silahlar kullanıldı, düşman saklanma ve mevzilerinin imha edilmesini içeren operasyon simulasyonları düzenlendi.

Fotoğraflarda, PKK/YPG’lilere özel bir üniforma giydirilmiş olması ve gelişmiş silahlarla donatılmış olması dikkat çekiyor.

Üstelik  teröristler ABD tarafından “IŞİD’e karşı savaşan anti-terör güçleri” diye nitelendiriliyor.

Öte yandan, ABD merkezli CNN International gazetesi de ABD ve YPG/PKK güçlerinin bölgede sivillere karşı yürütülen görevlerde de birlikte hareket ettiğini yazdı. ABD Güçleri’nin YPG altında sivillere yönelik faaliyetlere destek olduğu belirtildi.

Kaynak: Sözcü
Etiketler: abd pkk

yukarı çık