Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4314
  • Euro 10.0526
  • GR ALTIN 495.09
  • ÇEYREK 802.86

ABD demokrasisi işe yaramadı! Biden Trump'ın aklanmasına çok sinirlendi

6 Ocak olaylarında şiddeti teşvik eden Trump'ın aklanmasına öfkelenen Biden, demokrasi sistemine sert eleştirilerde bulundu.

ABD demokrasisi işe yaramadı! Biden Trump'ın aklanmasına çok sinirlendi
  • 14 Şubat 2021, Pazar 13:58

ABD tarihine damga vuran 6 kişinin öldüğü 6 Ocak olaylarının ardından ikinci kez azli istenen ve Senato'da yargılanan eski ABD Başkanı Donald Trump, tüm suçlamalardan aklandı.

Senato'da süren 5 günlük yargılama sonucunda yapılan oylamada 57 senatör Trump'ın suçlu olduğu yönünde oy kullanırken, 43'ü ise suçsuz olduğu yönünde oy kullandı Trump'ın azledilmesi için gereken üçte iki çoğunluk yani 67 oy sayısına ulaşılamadı.

ABD DEMOKRASİSİ İŞE YARAMADI!

ABD Başkanı Joe Biden, 6 Ocak’taki Kongre baskınını teşvik etmekle suçlanan Trump'ın Senato'da aklanmasına sert tepki gösterdi.

Biden, Senato'daki azil yargılamasında çıkan sonucun arddından yaptığı açıklamada, Senato Azınlık Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell da dahil azle karşı çıkanların Trump'ın görevini ''utanç verici bir şekilde kötüye kullandığına'' inandığını söyledi.

Senato'nun kararına rağmen Trump'a yönelik suçlamanın tartışma götürmeyeceğini belirten Biden, ''Tarihimizin bu üzücü bölümü bize demokrasinin kırılgan olduğunu ve her zaman savunulması gerektiğini hatırlattı'' ifadesini kullandı.

ABD'de şiddet ve aşırıcılığa yer olmadığını vurgulayan Biden, ''Amerikalılar ve özellikle de liderler olarak her birimizin gerçeği savunmak ve yalanların üstesinden gelmek gibi bir görev ve sorumluluğu var. Bu sivil savaşa böyle son verir ve ulusumuzun ruhunu bu şekilde iyileştirebiliriz" görüşünü paylaştı.

Etiketler: abd trump Joe biden

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık