Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4053
  • Euro 8.9849
  • GR ALTIN 440.76
  • ÇEYREK 722.99

ABD Başkanlık seçimine aylar kala Trump'tan yaşadığı öneri!

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Karolina eyaletindeki seçmenlere, oylarının sayıldığından emin olmaları için hem sandıkta hem de postayla olmak üzere iki kere oy vermesi çağrısında bulundu. Ancak ABD’de birden fazla oy kullanmak yasadışı kabul ediliyor.

ABD Başkanlık seçimine aylar kala Trump'tan yaşadığı öneri!
  • 03 Eylül 2020, Perşembe 13:11

Başkanlık seçimine aylar kala anketlerde rakibi Joe Biden’ın gerisinde görünen ABD Başkanı Donald Trump, her bir oyun ‘peşine düştü’.

Bu uğurda seçmenlerine yasadışı önerilerde bulunmaktan çekinmeyen Trump, Kuzey Karolina’daki destekçilerinden hem sandıkta şahsen hem de posta yoluyla oy vermelerini istedi.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Eyalet çapında yayın yapan WECT-TV’ye konuşan Trump, posta yoluyla oy vermenin güvenirliğine dair bir soru üzerine “Bu yüzden göndermelerine izin verin ve oy vermelerine izin verin. Eğer sistem söyledikleri kadar iyiyse, o zaman belli ki şahsen oy kullanamayacaklar” dedi.

'TRUMP’I DİNLEMEYİN'

ABD yasalarına göre birden fazla oy kullanmanın suç kabul edildiğini belirten Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği ise, Trump’ın bu sözlerle yasaları çiğnemeye teşvik ettiğini belirtti.

Aktivistler, kamuoyuna “Trump’ı dinlemeyin” çağrısında bulundu.

Etiketler: abd Trump

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık