Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6396
  • Euro 10.1446
  • GR ALTIN 493.86
  • ÇEYREK 810.23

8 tutuklu tütün üreticisi serbest bırakıldı!

Adıyaman’da yetki belgesiz tütün satışıyla ilgili düzenlemeyi protesto ettikleri gerekçesiyle tutuklanan ve 1 aydır tutuklu olan 8 tütüncü serbest bırakıldı. Böylece tutuklu tütüncü kalmadı.

8 tutuklu tütün üreticisi serbest bırakıldı!
  • 07 Ağustos 2021, Cumartesi 0:12

Eylemlerin ardından düzenlenen bir şafak operasyonuyla gözaltına alınan 16 tütün üreticisinden 6'sı ilk sorgulamalarının ardından serbest bırakılırken, 10'u ise Adıyaman 2. Sulh Hukuk Hakimliği tarafından 9 Temmuz 2021'de tutuklanmıştı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Tutuklama kararına yapılan itirazı değerlendiren Adıyaman 2. Sulh Hukuk Mahkemesi, Abuzer Çalğan ve Abdurrahman Özbayrak'ın tahliyesine karar verdi.

Hakimlik, Ozan Özer, Bülent Göksu, Mehmet Yaylagül, Turgay Yıldız, Ali Yaprak, Mustafa Sonkaya,Cemal İlik ile tutukluluğa itiraz etmeyen Mehmet Beytullah Alagöz'ün tutukluluğunun devamını kararlaştırmıştı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDILAR

Bugün ise, tutuklu olan 8 tütün üreticisinin durumunu bir kez daha görüşen Adıyaman 2. Sulh Hukuk Hakimliği, tutukluların yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık