Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

6 yılda 43 vakfa vergi muafiyeti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, altı yıllık cumhurbaşkanlığı döneminde oğlu ve kızının, AK Partili yöneticilerin ve arkadaşlarının da yer aldığı 43 vakfa vergi muafiyeti tanıdı.

6 yılda 43 vakfa vergi muafiyeti!
  • 25 Temmuz 2020, Cumartesi 13:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan, altı yıllık Cumhurbaşkanlığı döneminde onlarca vakfa vergi muafiyeti hakkı tanıdı.

Vergi muafiyeti tanınan vakıflardan büyük çoğunluğu ise cemaat vakıfları ile Erdoğan’ın çocuklarının ve AK Partili yöneticilerin yönetim kurullarında yer aldığı vakıflar oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı Cumhurbaşkanı Kararı İle Vergi Muafiyeti Tanınan Vakıfların Listesi’ne göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, görev süresi boyunca tam 43 vakfa vergi muafiyeti hakkı tanıdı. Erdoğan, 2015’de altı, 2016’da sekiz, 2017’da sekiz, 2018’de 11, 2019’da yedi ve 2020 yılında da üç vakıf vergiden muaf tutuldu.

ÇOCUKLARININ VE DAMATLARININ VAKIFLARI

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Erdoğan’ın vergi muafiyeti hakkı tanıdığı vakıflar arasında, oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Prof.Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı, Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV) ve Okmeydanı Spor ve Eğitim Vakfı (Okçular Vakfı) ile kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yöneticisi olduğu Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) da yer aldı.

Ayrıca Erdoğan’ın vergi muafiyeti hakkı verdiği vakıflar arasında, damadı Berat Albayrak’ın yöneticisi olduğu Nun Eğitim ve Kültür Vakfı ile diğer damadı Selçuk Bayraktar’ın yöneticisi olduğu Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) da bulunuyor.

Etiketler: Erdoğan Vergi

ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık