Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.5052
  • Euro 18.2312
  • GR ALTIN 988.94
  • ÇEYREK 1627.4

'28 Şubat AKP'yi iktidara getirmek için yapılan bir operasyondu'

İçişleri Eski Bakanı Sadettin Tantan “28 Şubat Adalet ve Kalkınma Partisini iktidara getirmek için yapılan bir operasyondu. Operasyon amacına ulaştı. AK Parti Amerika'dan icazet alarak geldi.” dedi.

'28 Şubat AKP'yi iktidara getirmek için yapılan bir operasyondu'
  • 24 Ocak 2021, Pazar 13:13

İçişleri Eski Bakanı Sadettin Tantan, Kanal42 TV'de ekrana gelen Sümen Altı programında Mücahit Enes Turbil ve Bekir Akkaş’ın sorularını cevapladı.

Refah Partisi'ne yönelik yapılan 28 Şubat postmodern darbesiyle ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Sadettin Tantan, “28 Şubat Adalet ve Kalkınma Partisini iktidara getirmek için yapılan bir operasyondu. Operasyon amacına ulaştı. Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi Amerika’dan icazet alarak geldi. Türkiye’nin kurumsal altyapısının içini boşaltırken bu bölgede Amerikan hâkimiyetini güçlendirdi ve Türkiye kaybetti, kaybetmeye de devam ediyor. Sonradan rahmetli Erbakan hoca bunları anlatmaya çalıştı, ifade etti fakat ömrü yetmedi." dedi.

"TÜRKİYE'DE BİR OTORİTER BOŞLUĞU VAR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün arasındaki atışma için Sadettin Tantan, “Türkiye’nin o kadar çok gündemi var ki konuşulması gereken İki bakanın sosyal medya üzerinden konuşması pek doğru bir şey değil. Kaldı ki karşılıklı oturup konuşabilirler, sıkıntıları beraber çözüp aşabilirler. Aslında Türkiye’nin çok önemli gündemleri var. Türkiye’de bu tip olaylar maalesef 18 yıllık iktidarın kurumsal kimliği kaybetmesinden kaynaklanıyor. Özellikle yönetim anlayışındaki Otorite ve yönetim boşluğu ister istemez Türkiye yönetilemiyor algısını oluşturuyor. Buda Türkiye’nin bugünü ve geleceği için tehlikeli bir durum oluşturuyor. Türkiye’de bir otorite boşluğu varsa ne içten bir yatırım gelir nede dışarıdan bir yatırım gelip Türkiye’nin kalkınmasına katkı sunabilir. Böyle riskleri ve tehlikeleri var.” ifadelerini kullandı.


yukarı çık