Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2291
  • Euro 10.7513
  • GR ALTIN 529.00
  • ÇEYREK 868.42

'15 Temmuz gazilerine verilen sözleri tutun'

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın TBMM Genel Kurulu'na sunduğu "Gazilere destek ödemesi" konulu önergesinin, AK Parti ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedilmesine tepki göstererek, sorunun ivedilikle çözüme kavuşmasını beklediklerini söyledi.

'15 Temmuz gazilerine verilen sözleri tutun'
  • 17 Haziran 2020, Çarşamba 18:04

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın TBMM Genel Kurulu'na sunduğu "Gazilere destek ödemesi" konulu önerge, AK Parti ve MHP'li vekillerin oylarıyla reddedildi. Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, duruma tepki gösterdi.

15 Temmuz direnişine "İkinci Kurtuluş Savaşı" diyenlerin seslerini duyurmaya çalışan vatan evlatlarına kulaklarını tıkadığını kaydeden Eryılmaz, "Darbe girişiminin üzerinden geçen 4 yıla rağmen gazilerimize verilen sözler bir türlü tutulmadı. Verilen sözlerin tutulmaması yüzünden devletine küs hale getirilen şehit yakınları ve gazilerimiz çok şey istemiyor, sadece ve sadece kendileri için toplanan ve devletin kasasında olduğu açıklanan 300 milyon TL'nin kendilerine dağıtılmasını istiyor. Sunduğumuz önergeyi reddederek, 15 Temmuz gazilerimizi siyasi malzeme yapan AKP ve MHP büyük bir vebalin altındadır. AKP ve MHP'li vekillerin yanlıştan dönerek, gazilerimizin sorununun ivedilikle çözüme kavuşmasını bekliyoruz." diye konuştu.

15 Temmuz gazilerinden Bakanlık önünde eylem: Darbeyi önledik sizden bir şey görmedik! 15 Temmuz gazilerinden Bakanlık önünde eylem: Darbeyi önledik sizden bir şey görmedik!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık