Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4314
  • Euro 10.0526
  • GR ALTIN 495.09
  • ÇEYREK 802.86

104 amirale bir kınama da Kenya'dan!

104 emekli amiralin Montrö sözleşmesiyle yaptığı bildirinin yankıları sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ardından bir tepki de Kenya'dan geldi.

104 amirale bir kınama da Kenya'dan!
  • 06 Nisan 2021, Salı 14:40

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un "Cumhurbaşkanı Montrö Sözleşmesinden çıkabilir" şeklindeki ifadeleriyle başlayan tartışmanın ardından 104 emekli amiral Montrö sözleşmesiyle ilgili bir bildiri yayımladı. 

Emekli amiraller hakkında soruşturma başlatıldı ve gözaltı işlemleri yapıldı. 

Günboyu'nun haberine göre, amirallere bir kınama da Kenya'da bulunan Somaltın İzmir & NewLine Limited şirketinden geldi. 

Hasan ve Eyüp Çetin imzasıyla Milliyet gazetesinde verilen ilanda şu ifadelere yer verildi.  

"Kimden gelirse gelsin, aziz milletimizin reyleriyle işbaşında bulunan hükümetimize karşı yapılan veya yapılacak olan her türlü darbe teşebbüsünün karşısında olduk, bundan sonra da karşısında olacağız. Silahlı ve bölücü FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz hain darbe girişimine, aziz milletimiz göğsünü siper etmiş, darbecileri pişman etmiştir. Bundan sonra da böyle bir alçaklığa teşebbüs edecek olanlar yine karşılarında aziz Türk milletini bulacaktır. 

Kahraman Türk ordusu, yeryüzünde 1000 yıldır Hakk'ın, hakikatin ve adaletin bayraktarlığını yapmıştır. ANcak bazı hainler, çeşitler zamanlarda ordumuzu suistimal etme teşebbüsünü göstermiş ve askerimizi, aziz milletimize karşı kullanmaya kalkmıştır. O devirler bitti. Bundan sonra hiçbir güç, kahraman ordumuzu aziz milletimize karşı kullanamayacaktır. 

Devletimizin, hükümetimizin, ordumuzun, bayrağımızın daima yanında ve arkasında olduğumuzu tüm halkımıza kamuoyuna saygı ile duyururuz. 

Hasan ve Eyüp Çetin - Somaltın İzmir & NewLine Limited - Nairobi Kenya 

İşte o ilan: 

Kaynak: Günboyu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık