Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5152
  • Euro 11.0533
  • GR ALTIN 549.13
  • ÇEYREK 901.84

'10 bin dolar alan siyasetçi' tartışmasında flaş gelişme!

Deniz Zeyrek, Sözcü'deki bugünkü yazısında Sedat Peker'in AK Parti'de 10 bin dolar ödediği isme ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

'10 bin dolar alan siyasetçi' tartışmasında flaş gelişme!
  • 19 Haziran 2021, Cumartesi 13:38

Sedat Peker'in 10 bin dolar verdiği AK Partili siyasetçi konusunda tartışmalar sürüyor.

Sözcü'den Deniz Zeyrek konuya ilişkin kaleme aldığı yazısında "İsmi savcıya veren Bakan Soylu değil, kolluk kuvvetleri" derken, "Polis Peker ve örgütüyle ilgili birkaç soruşturma yürütüyordu. Bu soruşturmalardan birinde, ellerine bir elektronik mesaj geçti. Mesajda Peker'in AK Parti'den bir isme para ödediği yazıyordu" ifadesini kullandı.

Deniz Zeyrek, sürecin devamına ilişkin ise şu aktarımda bulundu:

"BAŞKA SEÇENEK KALMADI"

Polis olsanız ne yapardınız? Tabii ki onlar da amirlerine, müdürlerine bildirdiler. Müdürler ise Bakan Soylu'ya. Bu noktada karar vermek gerekiyordu? O delil soruşturma evrakları içinde yer alacak mıydı? Yer alırsa bu AK Parti'ye zarar verir miydi? AK Parti'ye zarar verirse bunun faturası kime kesilirdi? Soylu televizyonda olayı açıkladıktan sonra başka seçenek kalmadı. O delil, soruşturma dosyasına girdi.

"SICAK PATATES ABDULHAMİT GÜL'ÜN KUCAĞINDA"

Artık sıcak patates Soylu ve polisin değil, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve savcıların kucağında. Hukukun gereği yapılırsa o isim resmi olarak teşhir olur. Bu da olay yokmuş gibi hareket eden AK Parti'ye büyük zarar verir. O zararın faturası da Gül'e ve yargıya kesilir. Milletin payına da suç örgütünden parayı alanın değil, alanı teşhir edenin sorun yaşayacağı bir düzen düşer. Öyle olmasın diye, izlemeye, araştırmaya ve yazmaya devam!”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık