Lütfen bekleyin..

Memet Akbaş

Suriye tamam sıra Türkiye'de…

23 Temmuz 2013, 00:11

Hükümetin "0"cı politikaları meyvelerini veriyor. Komşularla "0" sorun ve "0" terör birleşerek en büyük meyvesini kucağımıza bıraktı.

PYD Suriye sınırımızın "0" noktasına bayrağını dikti, komşumuz oldu. Özet olarak PKK devletleşti.

Bu tablonun mimarları eserleri ile gurur duyabilir. En çok da Davutoğlu. Türkiye Cumhuriyeti'nin 80 yıldır olmaması için mücadele ettiği "Özerk Kürdistan" projesinin önünü açmak için ellerinden geleni yaptılar. Bu memleketin hariciye vekili olarak komşularla "0" sorun hayalini bize sunan Davutoğlu'nun komşuların işine "burnunu sokma" hevesi "Büyük Kürdistan"ın ikinci adımının gerçekleşmesine yol açtı.

Bir sonraki adım belli, Türkiye'deki Kürtlerle kucaklaşma.

Bu adım için Türkiye'de "uygun" bir zemin var. Bu hükümet işbaşında olduğu sürece işleri Suriye'deki kadar zor olmayacak. Türkiye tarafı tüm kurum ve kuruluşları ile özerkliğe hazır halde.

Belediyeleri var, şehir içi ve dışı kontrol hususunda tecrübeli polis güçleri var, siyasi tecrübeleri var, bölgedeki "huzur" ortamından istifade ederek daha da büyüyen ordusu var. Her şeyden öte, adına "çözüm" dedikleri "çözülme" sürecine öylesine bağlı bir iktidar var ki özerkliği "çatışmaya" gerek kalmadan verecektir.
Kısacası "zihinsel" olarak özerkliğe hazır bir iktidar, onun her söylediğini ilahi bir "kelam" gibi hafızaya kaydeden "aydınlar", Başvekilin bilmem neresindeki kıla kurban olan "taraftar" ve bütün bu manzarayı Türk efkar-ı umumiyesine boyayıp cilalayarak sunan "yandaş" matbuat.

***

Davutoğlu, PYD'nin bu hamlesine "sert" çıkarak " "Bundan sonra da kimden hangi gruptan ve hangi gerekçeyle olursa olsun sınır güvenliğimize dönük her türlü tehdide karşı en etkin yöntem alınacak ve anında cevap verilecektir"  demiş.

Tahiminim o ki Davutoğlu'nun bu açıklamasına en çok PKK'lı ve PYD'liler tebessüm etmiştir. Bu hükümet, bu ülkenin kutsalına, toprağına ve birliğine yapılan hangi saldırıya "cevap" verdi, bilgisi olan var mı?

Kafamıza çuval geçtiği zaman mı, Suriye tarafından uçağımız düşürüldüğü zaman mı, ne zaman?

Hükümetin ülke birliğini toprağa gömen uygulamalarını sadece biz değil teröristler de görüyor. Onları en çok cesaretlendiren husus bu. Herkes gözünü PYD'nin bayrağına dikmiş "hamaset" yapıyor. "O bayrak inecek!" nutuklarını dinliyoruz.

Artık sadece biz değil, onlar da biliyor ki hükümetin açıklamaları iç kamuoyunun gazını almaya yöneliktir, değil indirmek o bayrağın sapını yerinden kıpırdatamazlar.

Bir de Genelkurmay'ın Suriye topraklarından gelen saldırılara "mislince cevap verildi" açıklamaları var ki evlere şenlik. Hükümetimizin "terörist" olarak tanıdığı bir "güruha" mislince cevap verdiğini resmi sayfasında ilan eden Genelkurmay.

Eskiden terörist saldırdığı zaman ininde vurulur, tehlike berteraf edilirdi. Şimdi ise karşıdaki sanki "muhatap" devletmiş gibi "mislince" mukabele ediliyor.

Nereden nereye...

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
şahin cengiz
1703 gün önce
cenan kardeş hadi başkanın icraatlarını beğenmiyorsun anlarım,ancak başbakanı ve ak parti yi yere vurmana anlam veremiyorum.üstelik te bu parti den aday adayı oldun.neden o zaman ak parti den aday adayı oldun.lütfen açıklık getir.
Salih kurt
1730 gün önce
aynen katılıyorum
Ahmet BİTEKER
1732 gün önce
MHP,MHP olaydı Türkiye buralara getirilemezdi.Bahçeli MHP yi de,ÜLKÜCÜ,hareketi de bitirmiştir.Olan TÜRKİYEMİZE olmuştur.TÜRKEŞ yaşasaydı yer yerinden oynardı..İŞÇİ PARTİSİ,MHP nin,TGB ise ülkücülerin yerini almıştır.NEREDEEEEEEEENNN NEREYE????
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=