Lütfen bekleyin..

Memet Akbaş

Allah'tan korkuyu Nazım'dan öğrenenler!...

17 Haziran 2013, 00:00

AKP'nin Ankara Sincan mitingini anlatan spiker konuşuyor: Alana Türk Bayrağı dışında pankart ve flama girmesine izin verilmiyor!

Hay aksi şeytan! Nasıl olduysa alanın en cafcaflı yerine bırakın pankartı platform kurmuşlar. Kim olacak, "Allah'tan korkma öğretilen" "Müslüman" Ülkücüler ile Nazım Hikmeti Bozkurt yapan "Komunist" Ülkücüler.

Aaa o da ne! Başbakan'ın burnunun dibinde üç hilalli bayraklar var. Hem de daha önce görülmemiş bir tarzda pankart büyüklüğünde bayraklar.

"Yoksa MHP mitingi mi bu, photoshop olmasın" diyoruz, hayır. Hem de, seyirciler ile platform arasındaki bariyerlerin arkasında. Bu tip mitinglere gidenler bilir, bariyerlerin arkasına "protokol ve görevliler"den başka kimse geçemez.

Peki bu Başbakan'a sevdalı "Bozkurtlar" oraya nasıl geçmiş? O bariyerlerin arasından nasıl geçmiş?

Nasıl olacak, çakallaşarak tabii...

Bu vatandaşlar rakip partinin liderinin otobüsünün dibine kadar giderken kimse sormamış mı "MHP bayrakları ile nereye kardeşim?" diye...

Sormadılar tabii: Çünkü tanıdıktılar...

Allah'tan korkmayı Nazım'dan öğrenen alçaklarla, ahlaksızlığı "ibadet" şuuru ile yapanlar birbirlerini her yerde tanır ve her zeminde bir araya gelirler...

***

Başbakan bugün İstanbul mitinginde "MHP'li kardeşlerime seslenmem suç mu?" sözleri ile Bahçeli'nin sert çıkışına cevap verdi.

Doğru, MHP'lilere "kardeşim" demek suç değil ama, rakip partinin amblemlerini meydanlarda açtırarak "bakın onlar da yanımda" görüntüsü vermek suçtan öte "ahlaki" bir problemdir.

Güya Bahçeli Başbakan'ın MHP'lilere seslenmesine kızmış, o da buna cevap veriyor.

Halbuki Bahçeli Genel Başkanı olduğu partinin bayraklarının başka bir partinin mitinginde "sömürülmesine" itiraz ediyordu.

Yani mesele "kardeşim" hitabı değil , o bayrak ve flamalardı.

Peki Başbakan bunu bilmiyor muydu?

Bilmiyorsa söylenenleri anlama problemi var demektir.

Biliyor ise o zaman en hafif tabirle "saptırıyor" demektir.

***

Başbakan Gezi Parkı hadiseleri sonrası Türk tarihine geçecek hamleler atmak peşindeydi.

Bunu başardı...

Evet bir parka sığınmış bir avuç gençle bir Başbakanın sidik yarışına girmesi tarihi bir hadise idi...

Fakat Başbakan'ın tarihe ismini "nakşeden" hareketi Ankara'ya geldiği gün emareleri gözükmeye başlayan Sincan'la devam eden ve nihayet İstanbul'da taçlanan görüntüdür.

Bir siyasi partinin mitinginde ilk defa başka bir siyasi partinin "resmi" bayrağı, gençlik teşkilatının "resmi" amblemi alanda sallandırıldı.

Üstelik bazı bayrakların altında MHP yazıyordu.

Üstelik bu duruma müdahale etmek isteyen bazı "safdil"ler Başbakan tarafından engellendi.

Ve üstelik bayrağı ve amblemi sömürülen partinin Başkanı'nın itirazına verdiği cevapta bu işin arkasında olduğunu "itiraf" etmekte beis görmedi.

Ne mutlu ona!

Artık AKP mitinglerinde ihtiyacı olduğu "çakal"lar kendisini göstermektedir.

Ne mutlu ona!

Siyasi rekabette yeni bir sayfa açtığı için...

Ne mutlu ona!

Machiavelli'ye  rahmet okutmayı başardığı için...

***

Gezi parkı hadiseleri patladığı ilk günlerde Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz'er Tüköne hükümetin olaya yaklaşımını "kötü yönetişim" olarak tanımlamış, şu sözleri ile eleştirmişti;

Bu olay geçiştirilmemeli; kötü yönetişime parlak bir örnek olarak üniversitelerde ders olarak okutulmalı.

AKP mitinglerinde üç hilalli MHP bayraklarının açılması, üç hilalli bayraklarla platformlar açılması da siyaset bilimi derslerinde örnek olarak gösterilebilir.

Siyasi ahlaksızlık örneği olarak.

Memet AKBAŞ / HABER FEDAİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
eliff
1797 gün önce
Yazınız çok güzel tebrik ederim herşeyden önce. Sizi tarafınızı belli etmeye davet edenlere bir çift sözüm olacak, parti tabanı yıllardır dinlenmeye dinlemeye bu parti bu hale geldi. Vatan mıllet sevdalısıyım diye geçiniyosunuz, başbakan ve tüm hükümet topraklarımızı patır patır satarken bir gün uğruna savaşmaya hakkınız olan bir toprak parçası kalmayına hangi vatan toprağını savunacaksınız çok merak ediyorum. Petrolden tutun bor a kadar işleyebileceğimiz ihraç edeceğimiz bişey kalmadı elimizde sata sara özelleştire özelleştire vatanın kanını emdiler ama yyyyok siz hala susun, o parktaki sol görüşlü ya da değil 15-30 yaş arasında ki gençler sizden daha fazla direndi yolsuzluklara, hırsızlıklara. Ben ülkücü bir genç olarak izlediğiniz siyasetten utanıyorum. Bu kadar pasif davranmayın işinize gelmediği için de Mehmet beye laf etmeyin!
Uğur ESMEK
1798 gün önce
Hala anlamayanlara:
1. MHP'nin tarafı, rengi bellidir. Hala bulandırmaya çalışmanın tek mantıklı açıklaması MHPyi ve onun dürüst, ileri görüşlü liderini hazmedemeyişinizdir.
2. Doğru MHP ve ülkü ocakları bayrakları ile flamalarını sallamak ve taşımakla ne ülkücü olunur ne de gerçek bir milliyetçi. Onu gerçekten taşıyanlar Ülkü ocakları bünyesinde ve MHP teşkilatlarında, sokakta her yerde ellerinden geleni yapan, bu vatanı karşılıksız sevenlerdir. Öyle bayrak sallamayla bitmez yani. Çalışmak lazım.
3. 44 yıllık bir partinin biteceğini düşünenlerin geçmişi analiz etme, gelecek vizyonu gibi önemli konularda cahil olduğunun, MHPyi ve ülkücüleri tanımadığının, resmen münafık olduğunun görülmesi zor değil.
4. Yasadışı veya değil sosyalist olduğunu söyleyen herhangi bir grupla MHPyi ve ülkücüleri gerçekten temsil eden kimseyi göremezsiniz.
5. Tabanın her dediği doğrudur deyip, rüzgar nereden eserse o yere dönen bir siyasi hareketin geleceği ve varacağı liman fırtınalarda yok olmaya mahkumdur. Elbette görüşünün alıncağı bir çok nokta varken, en temel ve TABAN görüşlerde zıt durulan yıkıcı, anarşist, faşist gruplarla ülkücüleri bir gösterme gayreti istenilen operasyonların başarız olmasından dolayı yaşanan şaşkınlığın emaresidir. Ya kendinize gelin, ya da bu harekete zarar vermemek adına susun.
6. Ülkenin geleceğini ahlaksız siyasi oyunlarla değiştirmeye çalışanlara arka çıkanlara ise denilecek tek şey ahlaksızlığınız bu kadar ortada iken tövbe edin, akıllı olun.
mustafa şahin
1799 gün önce
bir parka sığınmış bir avuç genç (çok enteresan) sayın akbaş, öncelikle eylemler konusunda tarafınızı belli edin.gerçi anlaşılıyor ama açıkca yazma cesaretini göstermenizi dilerdim. gerçek bir milliyetçi gibi davranmazsanız onu da ellerinizden böyle alırlar sözde milliyetçilikle lafla bayrak taşınmıyormuş demekki hakkını verememişsiniz zaten yakında parti kapanacak napacanız bayrağı:) madem onlar bir parka sığınmış bir avuç genç bayrak açanlarda mhp den kaçıp ak partiye sığınmışlar işte bayrağını da adam seviyo napsın ak partililer. o miting milli iradeye saygı mitingi onlarda saygı için gelmiş bence gurur duyun ki mhp yi temsil etmişler milli irade konusunda (evet nasıl saçmalanıyomuş buyrun burdan yakın yazıda bu minvalde olduğundan bir nevi sidik yarışı)
Rıza yalvac
1800 gün önce
Peki erdemli haysiyetli ulkudas mehmet Akbaş beyefendi; Ülkücüler mhp amblemli bayraklarla tgb ve princekin gencleriyle birlikte görüntülenirken neredeydiniz?
Tabanına sahip çıkmanın yolu ne istediğine kulak verip bu doğrultuda siyaset üretmekten geçer. Baskanin hoşuna gitmeyeni yapana hain damgası vurarak değil. El insaf meşru olan hükümeti destekleyen insanlara biraz daha insafli davranın. Vesselâm
Elif
1802 gün önce
Harika Agziniza Yüreginiz Saglik


bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=